Znaleziono 0 artykułów
12.07.2021

Najdroższe suknie ślubne gwiazd

Ana Eksouzian-Cavadas
(Fot. Getty Images)

Od królewskiej sukni Grace Kelly projektu Helen Rose po inspirującą kreację Kate Middleton od Sary Burton, dyrektor kreatywnej domu mody Alexander McQueen – oto szyte na miarę kreacje gwiazd za setki tysięcy złotych.

Transmisję ze ślubu Grace Kelly z księciem Rainierem w Katedrze Świętego Mikołaja obejrzało przed telewizorami ponad 30 mln widzów. Składającą się z 10 oddzielnych elementów suknię z ręcznie przyszywanymi perłami i 125-letnią koronką zaprojektowała dla aktorki nagrodzona Oscarem kostiumografka Helen Rose. Jej cena robiła wrażenie.

Kate Middleton też postawiła na ponadczasowy design, z którym wiązała się odpowiednio wysoka cena. Zaprojektowana dla księżnej przez Sarę Burton, dyrektor kreatywną domu mody Alexander McQueen, suknia, w której w 2011 r. stanęła przed ołtarzem z księciem Williamem, w całości uszyta została z ręcznie wycinanej koronki i jedwabnej organzy w kolorze kości słoniowej.

Oczywiście, suknie ślubne z górnej półki nie są zarezerwowane wyłącznie dla rodziny królewskiej. Udowodniły to gwiazdy mediów społecznościowych, takie jak Kim Kardashian i Chiara Ferragni, sportsmenki (Serena Williams w zaprojektowanej przez Sarę Burton sukni z peleryną) i aktorki, które uszycie ślubnych kreacji potraktowały jak dużą inwestycję. Ceny sukni ślubnych znanych panien młodych podsumowano w rankingu Flowercard.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.com.au.

4/107. Coleen Rooney

Dom mody: Marchesa 

Rok: 2008 

Oryginalna cena sukni: ok. 1 588 252 zł 

Teraźniejsza cena: ok. 1 916 761 zł

Proszę czekać..
Zamknij