Znaleziono 0 artykułów
12.07.2021

Najpiękniejsze projekty Phoebe Philo

Pola Dąbrowska

Phoebe Philo przez ponad 16 lat spędzonych na stanowisku dyrektorki kreatywnej, najpierw w domu mody Chloé, później Céline, kultywowała tradycyjne praktyki krawieckie wprowadzając na salony dyskretny luksus. W oczekiwaniu na pierwszą kolekcję sygnowaną nazwiskiem legendarnej Philo, przypominamy jej najpiękniejsze kreacje i najlepsze stylizacje gwiazd na bazie jej projektów.

Nazywana królową minimalizmu, cichą rewolucjonistką. Powściągliwa, stroniąca od social mediów („Najmodniejsze jest nieistnienie w Google’u” – powiedziała kiedyś), ciężką pracą w atelier otworzyła kobietom nowe drzwi do świata zmonopolizowanego przez mężczyzn. Zaproponowała spodnie palazzo, gdy wszyscy nosili rurki. Spódnice midi, gdy gwiazdy brylowały w miniówkach szerokości paska. Markę Céline wyrwała z kryzysu. Na pierwszy plan wysunęła ponadczasowość i funkcjonalność, bo jak mawia, w „ubraniach najważniejsze jest samopoczucie”. I gdy ostatecznie w grudniu 2017 roku do informacji publicznej przedostała się wiadomość o niespodziewanym odejściu Philo z domu mody Céline, branża zamarła.

„Co będziemy teraz nosić?” – pytali zrozpaczeni internauci. Przez następne miesiące estetyka Phoebe pobrzmiewała w kolekcjach nowego pokolenia projektantów (w końcu nie bez przyczyny za jej kadencji pojawiło się określenie Céline-ification, odnoszące się do wpływu jaki wywarła na branżę). Dziś Philo zapowiedziała wielki powrót.

Niebawem na rynku zadebiutuje jej autorska marka. „Bycie w studiu i ponowne tworzenie było zarówno ekscytujące, jak i niesamowicie satysfakcjonujące. Nie mogę się doczekać powrotu na tydzień mody” – napisała w oświadczeniu.

W oczekiwaniu na pierwszą kolekcję sygnowaną nazwiskiem legendarnej Philo, przypominamy najlepsze stylizacje gwiazd na bazie jej projektów.

1/14Najpiękniejsze kreacje projektu Phoebe Philo

Zdjęcie z debiutanckiego pokazu Philo dla Céline. 

Proszę czekać..
Zamknij