Znaleziono 0 artykułów
14.09.2021
Artykuł sponsorowany

Niezwykła kampania Nudyess x Womanifesto

Basia Czyżewska

Ciało i taniec mogą wyrażać kobiecość tak samo jak moda. Spektakl taneczny Ilony Bekier-Ekwa „ Womanifesto” jest opowieścią o różnorodności, siostrzeństwie i wewnętrznej sile drzemiącej w każdej kobiecie.

Moda prawdziwie zaangażowana

Nudyess jest wyjątkową marką, w swoich założeniach od początku docenia różnorodność. Dzięki przemyślanym fasonom i elastycznym, miękkim tkaninom trafia do kobiet o różnych typach sylwetki. Bezpretensjonalny, minimalistyczny dizajn otwiera ją na wszystkie grupy wiekowe. A wyważona kolorystyka uwzględniająca szeroką tonację, od złamanej bieli przez gamę beży aż po kolor wina, harmonizuje z każdym typem karnacji. Marka produkująca w Polsce z poszanowaniem zasad fair trade korzysta z ekologicznych materiałów z certyfikatami. Dzięki uniwersalności i ponadczasowości wzornictwa sprzeciwia się sezonowości i nadprodukcji. A w 10. kapsułowej kolekcji idzie jeszcze o krok dalej. Podejmując współpracę z choreografką Iloną Bekier-Ekwa, tańcem i obrazem opowiada historię o kobiecej energii. Tu wiek, wzrost, waga czy typ sylwetki nie mają żadnego znaczenia, liczą się swobodna ekspresja i siła osobowości.

(Fot. Katarzyna Milewska)

Kobiety, łączcie się!

Sandra Do Manh i Agnieszka Sołoń – założycielki marki, wizjonerki i aktywne bizneswoman – wiedzą, jakim obciążeniem może być mit perfekcjonistki, zosi samosi czy kobiety idealnej. „Każda z nas dźwiga na swych barkach inny ciężar, ma za sobą różne doświadczenia” – piszą w tekście-manifeście, który towarzyszy kampanii kolekcji NUDYESS CHAPTER 10. A zaraz obok: „Niemal nieustannie chcemy podnosić sobie poprzeczkę. Niejednokrotnie ustawiając ją zbyt wysoko, by móc sprostać własnym oczekiwaniom”. 

Sandra i Agnieszka mówią: zamiast konkurować, wspieraj inne kobiety. Zamiast oceniać, akceptuj i przytulaj mentalnie. Ale przede wszystkim poczuj się dobrze sama ze sobą: „Nie bój się swoich emocji, uzewnętrzniaj je, to pogłębia więzi. Śmiej się, tańcz, krzycz, wyrażaj siebie. Nie daj się zatrzymać. Pokochaj siebie bezwarunkowo, bez żadnego »ale«”. 

Nie ograniczają się jednak do złotych rad. Wiedzą, że słowa są tylko życzeniem, do czasu, kiedy nie następuje po nich działanie. Dlatego sięgają po sztukę.

(Fot. Katarzyna Milewska)

Womanifesto 

Ilona Bekier-Ekwa to doświadczona tancerka, choreografka, instruktorka tańca i nauczycielka jogi. Na co dzień pracuje z ciałem – swoim i innych. Jak mało kto wie, jak bywa ono przez kobiety dyscyplinowane, oceniane i karcone. Wie też, że skutecznym lekarstwem może być taniec. Dlaczego? Bo wprawia w ruch, pozwala być tu i teraz, wyrażać szczere emocje, rozwiać napięcie. Dlatego Bekier-Ekwa stworzyła spektakl taneczny, który zaprasza do udziału różne kobiety. Tu nikt nie dzieli i nie ocenia. Wiek, wzrost, waga czy typ sylwetki nie mają znaczenia.

Womanifesto stało się przestrzenią łączącą pochodzące z całkowicie różnych światów i środowisk kobiety. Dało im przestrzeń do wyrażania siebie oraz podążania za marzeniami – mówi Ilona, a Sandra i Agnieszka dodają: – To prawdziwy przykład idei siostrzeństwa, która dla NUDYESS jest szczególnie ważna. A na poparcie tych słów sesję najnowszej kolekcji realizują w trakcie spektaklu.

(Fot. Katarzyna Milewska)

Wolna ekspresja i siła osobowości bohaterek to temat przewodni zdjęć Katarzyny Milewskiej, które stały się też zdjęciami kampanii NUDYESS CHAPTER 10.

Miękkie tkaniny, fason podążający za ciałem, casualowy charakter, kolorystyka, która wydobywa naturalną karnację, ale też wartości – troska o planetę i etyczne warunki produkcji, czyli filary budujące markę, harmonijnie wpisały się w ruch tancerek oraz ideę choreografki.

Zależało nam, aby zdjęcia były dynamiczne, pełne ruchu, a przy tym stanowiły idealnie zgraną całość. Skupiają się na ukazaniu kobiecej wspólnoty, siły więzi oraz emocji z nimi związanych, ale także naszego wewnętrznego indywidualizmu – przyznają założycielki Nudyess.

(Fot. Katarzyna Milewska)

Zdjęcia: Katarzyna Milewska
Choreografia: Ilona Bekier-Ekwa
Make-up: Zuzanna Nowacka, Anna Galińska, Beata Narewska, Ada Iwańska, Basia Kłyszyńska
Hair: Michał Sadowski
Stylizacje: Agnieszka Sołoń & Sandra Do Manh

 

2/5Niezwykła kampania Nudyess x Womanifesto

(Fot. Katarzyna Milewska)

Proszę czekać..
Zamknij