Znaleziono 0 artykułów
28.10.2021

Premierowo na Vogue.pl: KOPI HOME

Aleksandra Kupras

Biżuteryjna marka KOPI rozszerzyła ofertę o meble i dodatki do domu. W kolekcji KOPI HOME dostępne będą wełniane dywany, podstawki pod kadzidła i naturalne kadzidełka, puzderka, świece, perfumy do wnętrz i wyjątkowe lampy vintage.

Natalia Kopiszka, założycielka marki KOPI, fascynowała się modą od najmłodszych lat. Studiowała architekturę krajobrazu, a następnie projektowanie ubioru na MSKPU w Warszawie, jednak to ze światem biżuterii związała się na stałe. Wszystkie dodatki to jej autorskie projekty, które na początku wykonywała sama. Dziś jej biżuterię można znaleźć w butikach nie tylko w Polsce, ale też we Francji, Holandii i Stanach Zjednoczonych. Inspiruje ją modą vintage i architektura. Fascynacje nieregularnymi, minimalistycznymi formami w klimacie retro widać także w jej najnowszym projekcie KOPI HOME.

Meble i dodatki KOPI HOME zostały potraktowane jako sztuka –użytkowa, ale działająca na emocje. Nie ma tutaj miejsca na przypadkowość. Stół to właściwie rzeźba, formowana z jednego kawałka skały, wstępnie obrabianej za pomocą wody i ręcznie rzeźbionej w kojarzony z KOPI, płynny kształt. Lustra wymagają ręcznej pracy trzech rzemieślników – kowala, szklarza i kamieniarza. Kadzidła tworzone są ręcznie z naturalnych surowców, oczywiście w Polsce.

Większość kolekcji powstaje w kraju, jednak w poszukiwaniu najlepszych specjalistów z branży włókiennictwa i kamieniarstwa Natalia skorzystała z wiedzy rzemieślników z Turcji i Indii. Wszystkie projekty są autorskie, tworzone przez Kopiszkę, której pomaga zaprzyjaźnione studio architektoniczne NOKE. Ich współpraca rozpoczęła się przy urządzaniu drugiego butiku KOPI i zaowocowała pomysłem, aby w ramach KOPI HOME organizować kolejne, nowe współprace z inspirującymi designerami. Możemy więc spodziewać się limitowanych kolekcji, w których zobaczymy charakterystyczny design KOPI, połączony z wizją twórców zaproszonych do współpracy. Logo KOPI HOME stworzyła znana polska ilustratorka i graficzka, Ola Niepsuj, której ilustracje znalazły się wcześniej na projektach apaszek KOPI, a także na kartkach dołączanych do zamówień.

Showroom KOPI HOME został zaprojektowany na wzór jaskini - ściany są piaskowane, a wnętrze wypełniają biologiczne formy architektoniczne. Całość mieści się na zaledwie 18m2 i przywodzi na myśl lata 70. Butik znajduje się przy ulicy Nowogrodzkiej 40, w miejscu pierwszego salonu KOPI.

Z okazji powstania nowego showroomu powstała także nowa linia biżuterii, dostępna wyłącznie w butiku KOPI HOME.

 

 

1/13Premierowo na Vogue.pl: KOPI HOME

Proszę czekać..
Zamknij