Znaleziono 0 artykułów
30.05.2019

Premierowo na Vogue.pl: Pierwsza kolekcja kostiumów kąpielowych Le Petit Trou

Anna Konieczyńska

Przed obiektywem Sonii Szóstak stanęła w Andaluzji francuska modelka Lisa Fratani, by zaprezentować pięć modeli z premierowej kolekcji kostiumów kąpielowych marki założonej przez Zuzannę Kuczyńską. 

Surowe skały, dzika roślinność, krystalicznie czysta woda. Dziewiczy krajobraz sfotografowany przez Sonię Szóstak w niczym nie przypomina popularnych wakacyjnych destynacji. Utytułowana fotografka i twórczyni marki Le Petit Trou, Zuzanna Kuczyńska znalazły jednak te nieodkryte przestrzenie w całkiem już oswojonej Andaluzji. – Do Andaluzji planowałam wybrać się na rodzinny urlop. A że złożyło się to z powstaniem kolekcji kostiumów, połączyliśmy wakacje z pracą. To była pierwsza sesja wyjazdowa Le Petit Trou. Od momentu jej planowania wiedziałam, że chciałabym pracować z Sonią. Doskonale czuje klimat, który chciałam pokazać na zdjęciach. Pokazuje kobiety takimi, jakie same chciałybyśmy się widzieć – tłumaczy Zuzanna Kuczyńska.

To jej pierwsza kolekcja kostiumów kąpielowych. Składa się z pięciu modeli, utrzymanych w odcieniach czerni i beżu. W linii znalazły się jednoczęściowy kostium z kokardkami na ramiączkach oraz na ramiączkach spaghetti, a także bikini ze sportową albo elegantszą górą, a także majtkami do wyboru – wyciętymi i zabudowanymi. – Zaczęłam pracę od wyboru materiałów – jakościowych i pięknych. Potem skupiłam się na kształtach. Chciałam, żeby każda kobieta czuła się w kostiumie pewnie i komfortowo – mówi Kuczyńska. Jej ulubiony model to Brise, czyli „Bryza” – jednoczęściowy z wypukłego materiału z kokardami na ramiączkach. – Wyróżnia się na tle tych dostępnych na rynku, chociaż pozostaje klasyczny. Można go nosić rownież z dżinsami jako top – przekonuje projektantka.

Kolekcja Le Petit Trou wpisuje się w boom na kostiumy kąpielowe w ofercie autorskich marek. – Od dwóch lat słyszę od moich klientek zapytania o linię kostiumów. Coraz wiekszą wagę przykładają bowiem do jakości. Chcą mieć wyjątkowy kostium i piękne zdjęcia z wakacji – tłumaczy założycielka marki. Uwaga: kolekcja jest limitowana. Krótka seria oznacza, że raz wyprzedany model nie powróci już tego lata do sprzedaży. Tym większa zachęta do tego, żeby zajrzeć do sklepu Le Petit Trou (przy warszawskiej ulicy Koszykowej albo online) już jutro, w dniu oficjalnej premiery kolekcji.

1/22Premierowo na Vogue.pl: Pierwsza kolekcja kostiumów kąpielowych Le Petit Trou

Proszę czekać..
Zamknij