Znaleziono 0 artykułów
09.06.2020

Johnny Depp: Największy ekscentryk Hollywood

Redakcja Vogue.pl

W wieku 15 lat rzucił szkołę, żeby zająć się muzyką. Świat poznał go jednak jako jednego z najzdolniejszych aktorów w historii kina. Jego dorobek filmowy jest równie barwny, co jego życie osobiste. Trzykrotnie nominowany do Oscara Johnny Depp, znany z takich hitów jak „Edward Nożycoręki”, „Piraci z Karaibów” i „Marzyciel”, kończy dziś 58 lat. Z tej okazji przypominamy jego archiwalne fotografie.

Pierwszą rolę w Fabryce Snów zawdzięczał swojej pierwszej żonie, Lori Allison, która poznała go z Nicholasem Cage’em. Aktor załatwił młodemu Deppowi rolę w horrorze „Koszmar z ulicy Wiązów”, która zaowocowała udziałem w serialu „21 Jump Street”. Jednak największą popularność i uznanie krytyków przyniosła mu długoletnia współpraca z równie ekscentrycznym, co on sam reżyserem – Timem Burtonem. Razem stworzyli takie hity, jak „Edward Nożycoręki”, „Ed Wood” i „Sweeney Todd: demoniczny golibroda z Fleet Street”. Fani poznali go także jako nieobliczalnego pirata Jacka Sparrowa z serii filmów „Piraci z Karaibów” oraz wrażliwego pisarza Jamesa Barrie’ego z produkcji „Marzyciel”. Mimo ogromnego talentu i wielu sukcesów kariera Deppa co jakiś czas schodzi na dalszy plan z powodu zawirowań w życiu osobistym.

W 1993 roku River Phoenix, przedawkował narkotyki w klubie Viper Room, którego Depp był właścicielem. Rok później amerykański aktor został aresztowany za zdemolowanie pokoju hotelowego w Nowym Jorku. Głośnym echem w prasie odbiły się także jego związki z top modelką Kate Moss i koleżanką po fachu Winoną Ryder. W tamtym czasie Depp nie stronił od używek. Uspokoił się, gdy związał się z francuską artystką Vanessą Paradis, z którą ma dwójkę dzieci. Wywołał kolejny skandal, kiedy po 14 latach rozstał się z Francuzką, by wziąć ślub z dużo młodszą Amber Heard, którą poznał na planie filmu „Dziennik zakrapiany rumem”. Związek zakończył się burzliwym rozwodem w 2017 roku – aktorka oskarżyła Deppa o znęcanie się. Burzliwy konflikt między parą trwa do tej pory, a światło dzienne ujrzały niedawno kolejne nagrania, tym razem dementujące doniesienia Heard.

1/11Najlepsze zdjęcia młodego Johnny’ego Deppa

Kate Moss i Johnny Depp

Proszę czekać..
Zamknij