Znaleziono 0 artykułów
02.09.2020

Metamorfozy gwiazd: Salma Hayek

Pola Dąbrowska

Na początku kariery w Hollywood uwodziła w ponętnych atłasach i szyfonach. Teraz każda jej kreacja opływa w tiule, hafty oraz cekinowe zdobienia. Dziś urodziny obchodzi posągowa piękność, którą z roku na rok zdobi coraz więcej diamentów.

Salma Hayek urodziła się 2 września 1966 roku w Meksyku. Choć pierwsze kroki w branży stawiała już pod koniec lat 80., występując w lokalnym teatrze i telenowelach, to dopiero przeprowadzka do Stanów Zjednoczonych otworzyła przed nią drzwi do międzynarodowej kariery.

Po roli w filmie „Desperados”, u boku Antonio Banderasa, zaczęła pojawiać się na czerwonych dywanach Hollywood, prezentując nie tyle zapierające dech kreacje, co swoją zdolność do olśniewania.

Za ikoniczną stylizację można uznać czarną suknię z rozcięciem, do której, zamiast biżuterii, dobrała kolorowe motyle malowane w okolicach dekoltu.

Jednak oszczędność w zdobieniach nie została z nią na długo. Gdy w 2009 roku poślubiła François-Henriego Pinaulta, dyrektora generalnego Keringa, jej zamiłowanie do kreacji szytych jak gdyby z drogocennych kamieni, ożyło. Nie ma gali, na której Salma nie zachwyciłaby kolejnym strojem, najczęściej spod igły domu mody Gucci.

1/14Metamorfozy gwiazd: Salma Hayek

1995 rok – premiera filmu „Desperado”. Rola Caroliny u boku Antonio Banderasa otworzyła jej drzwi do kariery w Stanach Zjednoczonych.

Proszę czekać..
Zamknij