Znaleziono 0 artykułów
03.06.2021

Złote rady architektów wnętrz

03.06.2021
Fot. materiały prasowe Laskasas

Wybieraj meble vintage, zakochaj się w neutralnych kolorach, inwestuj w dzieła sztuki. Oto sprawdzone pomysły architektów na wymarzony dom dla trzydziestolatka.

Wybór mebli

Wykorzystanie przedmiotów vintage, które odziedziczyliśmy po rodzinie i przyjaciołach lub znaleźliśmy na lokalnym pchlim targu, to świetny sposób na nadanie wnętrzu ponadczasowego charakteru – mówi Justina Blakeney.

W przeciwieństwie do obrazów, które angażują uwagę, lustra odbijają światło i optycznie powiększają przestrzeń. Lustro wiszące na ścianie może zastępować okno. Im większe lustra, tym lepiej – mówi Nick Gagne.

Gdy wybierasz dywan, pamiętaj, że lepiej kupić za duży niż za mały. Jeśli jest za mały, wygląda, jakby nie pasował do wnętrza. Gdy wybierasz dywan do salonu, postaraj się, by przynajmniej przednie nogi kanapy i foteli znajdowały się na nim – mówi Joe Berkowitz.

Fot. materiały prasowe DelightFULL

Zainwestuj w meble i dekoracje wykonane z naturalnych materiałów. Jadalniany stół z drewna z odzysku, mały stolik z marmurowym blatem albo rattanowa półka przetrwają próbę czasu. Naturalne materiały są wdzięczne i odporne na zniszczenia, więc jeśli dobrze o nie zadbasz, będą ci służyć przez lata – mówi Justina Blakeney.

Zagracona przestrzeń wydaje się dużo mniejsza. Wybieraj meble, w których można przechowywać różne rzeczy. Piękne pudełka na stolikach nocnych pomagają zachować porządek. Kilka ładnych koszyków, w których można poukładać rzeczy, sprawi, że przestrzeń będzie wyglądała świeżo – mówi Lyndsay Caleo Karol.

Kolor ścian

Kolor zmienia się w zależności od światła. By nie popełnić błędu, malując pokój na kolor, który dobrze wygląda na próbniku, a na ścianach się nie sprawdza, zawsze pomaluj najpierw dużą kartkę papieru i przyczep ją do ściany. Potem przyjrzyj się jej w różnych momentach dnia – mówi Martyn Lawrence Bullard.

Jeżeli chodzi o wybór kolorów farby i dekoracji, neutralne barwy i faktury zawsze przetrwają próbę czasu. Połącz neutralne kolory z ciemniejszymi akcentami, a przestrzeń się ożywi. Ja lubię wprowadzać kolor za pomocą dzieł sztuki i dodatków, bo trendy kolorystyczne zmieniają się co kilka lat – mówi Sara Cukerbaum.

Podobne artykułyPuchate meble najważniejszym trendem roku Elise Taylor Nie maluj sufitów na biało. Jestem fanem monochromatycznych rozwiązań, obejmujących wszystkie elementy wystroju wnętrz. Jeśli pozbędziesz się bieli, pozbędziesz się też wyraźnego kontrastu pomiędzy sufitami a ścianami. Wtedy nawet odważne kolory będą wydawały się bardziej subtelne – mówi Nicholas G Potts.

Tapeta to świetny sposób na wprowadzenie kolorów i wzorów do przestrzeni. Uzyskany dzięki niej efekt wizualny nie przytłacza. Można teraz kupić świetne tapety, które łatwo przykleić, a potem zdjąć. Jeśli nie jesteś przekonana do tapety, możesz zdecydować się na dzieło sztuki w dużych rozmiarach, które będzie miało odważny kolor i wzór – mówi Justina Blakeney.

Fot. materiały prasowe DelightFULL

Kolekcja dzieł sztuki

Zamawiaj prace u ulubionych artystów. Wielu początkujących z nich cieszy się z każdej szansy na współpracę z kolekcjonerem – mówi Lauren Sands.

Nieważne, gdzie mieszkasz, zawsze będziesz mieć ściany, które mogą pełnić funkcję płótna. I nie, sztuka nie musi być droga! Inwestuj w prace lokalnych artystów, pracowni ceramicznych i osób zajmujących się sitodrukiem – mówi Candace Rimes, Fogarty Finger.

Zawieszaj obrazy na wysokości wzroku – mówi Candace Rimes.

Spójna całość

Im mniej zagracona powierzchnia, tym większa się wydaje – radzi Nick Gagne.

Kluczowa jest tu umiejętność zrównoważenia rozmiarów mebli, od idealnej sofy po odpowiednią wysokość szafek i wielkość lustra. Świetnym trikiem jest użycie papierowych szablonów, które pomagają ocenić rozmiar poszczególnych elementów. Dzięki nim nie popełnimy błędu, kupując coś zbyt dużego lub zbyt małego – mówi Martyn Lawrence Bullard.

Jednym z kluczowych aspektów projektowania wnętrz jest planowanie przestrzenne – trzeba upewnić się, że meble, dywany, oświetlenie i dodatki są odpowiedniego rozmiaru. Aby stwierdzić, czy mamy odpowiednią przestrzeń dla wymarzonych elementów wystroju, wystarczy mieć taśmę mierniczą, taśmę malarską, ewentualnie trochę kartonu. Jeśli lubisz zbierać meble i dodatki, które stopniowo znajdujesz w antykwariatach i na pchlich targach, wybierając się na polowanie miej w kieszeni miarę i spisane wymiary przestrzeni, którą chcesz wypełnić – mówi Keren Richter.

Artykuł oryginalnie ukazał się na Vogue.com.

Vogue International
Proszę czekać..
Zamknij