Znaleziono 0 artykułów
12.08.2022

Emma Mackey na zdjęciach z filmu „Eiffel”

12.08.2022
(Fot. Materiały prasowe(

Emma Mackey w filmie kostiumowym „Eiffel” pokazuje się w imponującej selekcji strojów z epoki. Zobaczcie zdjęcia z planu. 

Dla Emmy Mackey role w dramatach kostiumowych nie są niczym nowym. Od czasu debiutu w roli zgryźliwej, ale charyzmatycznej Maeve Wiley w „Sex Education” 26-letnia aktorka olśniewała widzów w sukniach balowych w „Śmierci na Nilu”, niedługo zobaczymy ją – w sukniach na fiszbinach – w nowym filmie Frances O’Connor „Emily”. Zanim będziemy podziwiać Emmę Mackey w roli Emily Brontë, zobaczmy, jak się sprawdza jako Adrienne Bourgès, miłość Gustave’a Eiffela. 

(Fot. Materiały prasowe(

Film „Eiffel” w reżyserii Martina Bourboulona, oparty na scenariuszu Caroline Bongrand, opowiada historię Gustave’a Eiffela (w tej roli Romain Duris), inżynierze budownictwa lądowego, znanym ze stworzenia metalowej oprawy Statui Wolności oraz ikonicznej paryskiej wieży, która nadal nosi jego nazwisko. Film, opisywany jako romantyczny epos, jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. 

(Fot. Materiały prasowe(

Rozpoczyna się w Paryżu w latach 80. XIX w. Gustave dostaje propozycję zbudowania wieży, która będzie symbolem Wystawy Światowej w 1889 r. Nie interesuje go to zlecenie. Interesuje za to miłość. Spotyka Adrienne Bourgès, z którą chciał ożenić się na początku kariery, jednak nie zgodził się jej ojciec. Pod jej wpływem projektuje wieżę, dedykuje ją nawet Adrienne (to dlatego wieża Eiffla układa się w literę „A”). 

Przed brytyjską premierą zaplanowaną na 12 sierpnia 2022 r. (w Polsce film dostępny jest w serwisach VOD) opublikowano zdjęcia z planu. 

(Fot. Materiały prasowe(

Emma Mackey nosi na nich godną podziwu selekcję strojów bogatych w subtelne detale: gdy flirtuje z młodym Eiffelem, ma na sobie szyfonową suknię w kwiaty, gdy z nim tańczy – wzorzystą, wiązaną sukienkę, przy śniadaniu widzimy ją w eleganckim brzoskwiniowym szlafroku z koronkowymi aplikacjami. Wiadomo, że w centrum wydarzeń filmu jest romans. Kto od miłości woli modę, będzie zachwycony – kostiumy są naprawdę zjawiskowe. 

Materiał w oryginale ukazał się na Vogue.co.uk.

Radhika Seth
Proszę czekać..
Zamknij