Znaleziono 0 artykułów
30.04.2021

Wszystko, co wiemy o filmie „Emily” o Emily Brontë

30.04.2021
(Fot, materiały prasowe)

Już za kilka miesięcy na ekrany wejdzie film o autorce „Wichrowych Wzgórz”. W postać pisarki wcieli się Emma Mackey, gwiazda netfliksowego serialu „Sex Education”. Co jeszcze wiemy produkcji?

Fabuła

Film będzie pełen energii. Na tle malowniczych krajobrazów północno-wschodniej Anglii przedstawimy historię niezwykłej kobiety – nieustraszonej, zabawnej i niezwykle nowoczesnej, jak na swoje czasy. Cofamy się do XIX wieku – mówi reżyserka Frances O’Connor, dwukrotnie nominowana do statuetki Złotego Globu za pierwszoplanową rolę w serialu „Zaginiony” i adaptacji „Pani Bovary” z 2001 roku. „Emily” prześledzi losy Emily Brontë, która jako młoda dziewczyna sprzeciwia się przypisywanej kobietom roli i zamiast zajmować się domem, wybrała drogę literatki. – Jest buntowniczką, dziewczyną, która odważyła się iść za głosem serca, nie zważając na konsekwencje decyzji. Chcę stworzyć obraz, który na nowo tchnie życie w tę fascynującą postać – dodaje O’Connor.

(Fot. Materiały prasowe)

Obsada

W tytułowej roli zobaczymy Emmę Mackey, szerszej publiczności znaną jako różowo-włosą Meave Wiley z serialu „Sex Education” (za kreację była nominowana do nagrody BAFTA). Oprócz niej w filmie występują Fionn Whitehead („Dunkierka”, „Roads”), Oliver Jackson-Cohen („Nawiedzony dwór w Bly”, „Niewidzialny człowiek”), Alexandra Dowling, Amelia Gething („Hiszpańska księżniczka”), Gemma Jones („Dziennik Bridget Jones”, „Finding Alice”) i Adrian Dunbar („Blood”, „Line of Duty”).

Twórcy

Za kamerą stanie Frances O’Connor. Reżyserka odpowiedzialna jest także za scenariusz filmu. – Pisarstwo Brontë jest przesiąknięte pasją, namiętnością i niebywałą inteligencją autorki, które sprawiły, że od zawsze intrygowała mnie jej postać, cieszę się, że mogę opowiedzieć jej historię – mówi. Producentami „Emily” są David Barron („Ucieczka z Pretorii”, „Otello”) oraz Pierst Tempest.

(Fot. Materiały prasowe)

Data premiery

Zdjęcia do „Emily” ruszyły na początku tego roku w wietrznym hrabstwie Yorkshire. W tamtejszych okolicach wykonano pierwszą oficjalną fotografię przedstawiającą Mackey w granatowej sukni na tle wrzosowisk. Zgodnie z przewidywaniami twórców, film ma wejść na ekrany w październiku 2022 roku.

Zwiastun

 

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij