Znaleziono 0 artykułów
25.01.2022

Żegnajcie peleryny, witajcie kombinezony

25.01.2022
Giorgio Armani / Fot. materiały prasowe

Kreatywne osoby stojące za najsłynniejszymi stylizacjami gwiazd pojawiającymi się na wielkich galach specjalnie dla nas przewidują największe trendy, których można się spodziewać na czerwonym dywanie w 2022 roku.

Prognozy dotyczące wielkich uroczystości w 2022 roku są dosyć niejasne, ale najlepsi styliści Hollywood nie pozwalają, aby tak drobne szczegóły jak przełożone na inny termin lub sprywatyzowane ceremonie przeszkadzały im marzyć o fantastycznych kreacjach na czerwonym dywanie. Wobec perspektywy zdjęć gwiazd w maskach, które będą musiały nosić je zgodnie z covidowymi obostrzeniami, oraz przemowami nagrodzonych być może przeniesionych na Zoom, modowi eksperci mówią: niech żyje hollywoodzki styl! I zapowiadają kolor, dużo koloru.

Gucci

Wszechogarniający przepych

Dramatyzm w postaci odważnych sylwetek, od zmysłowych sukni kolumnowych po wielkie suknie balowe, wykwintna biżuteria i haute couture – tego Tara Swennen spodziewa się podczas rozdania nagród. Stojąca za elegancko-punkowym stylem Kristen Stewart zauważa, że nacisk zostanie położony na „zapierające dech w piersiach treny i biżuterię z koralików", jako ukłon gwiazd w stronę „zachwycającego hollywoodzkiego przepychu”, którego świat nigdy nie ma dosyć, bo jest jak zastrzyk energii w połowie ponurej zimy.

Która marka jest gotowa, by zafundować gwiazdom moment w stylu Marilyn Monroe, ale w nowoczesnej odsłonie? Oczywiście Gucci. Pokaz „Love Parade” Alessandro Michele’a, który odbył się na legendarnej hollywoodzkiej Alei Sław, był pełen puszystych, perłowych kreacji, które aż prosiły się o zdjęcia paparazzich. Para stylistów Zadrian Smith i Sarah Edmiston mówią, że prezentacja była elektryczna i odzwierciedlała pragnienie wszystkich, by „dzięki modzie naprawdę poczuć odrobinę eskapizmu”.

Dla niektórych, w tym dla Andrew Gelwicksa, który opiekuje się genialną Catherine O’Harą i Susan Sarandon, hołdy dla stylu Audrey Hepburn i innych gwiazd dawnego Hollywoodu należą do przeszłości. – Patrząc na rok 2022, myślę, że będziemy świadkami bardziej współczesnych trendów [na czerwonym dywanie] – mówi, odwołując się do projektów Valentina, które są jednym krokiem do niezrównanego współczesnego glamouru. – Kolekcje Pierpaola Picciolego doskonale sprawdzają się na czerwonym dywanie, dając gwiazdom niezapomniany look, od którego nie można oderwać wzroku – wyjaśnia.

Valentino

Kolor fantastyczny

Sztuczka Gelwicksa, dzięki której jego klienci wyróżniają się wśród galaktyki gwiazd tego sezonu? – Kolor, kolor, kolor!­ – zachwyca się stylista. – Teraz chyba bardziej niż kiedykolwiek ludzie potrzebują odważnej, ekspresyjnej radości. Myślę też, że zobaczymy więcej nietypowych sylwetek, a projektanci będą bawić się różnymi proporcjami – dodaje Gelwicks.

Dla Danyul Brown, którego lista klientów sięga od Yungblud do Paris Jackson, nawet odważny dodatek wystarczy, by zakwalifikować się do kategorii poprawiaczy nastroju. – Wybierając dodatek do stylizacji z czerwonego dywanu w postaci jaskrawej torby, można liczyć na ekscytację widzów – mówi Brown, dodając, że Celine, Jacquemus i Loewe to jego ulubione marki, z których czerpie inspirację do noszenia kolorowych jak cukierki torebek na ramieniu. Oczywiście zaraz po Bottedze.

Kombinezony będą wypierać peleryny

Dywanowe krucjaty w pelerynach były wielkim hitem w 2021 roku. Ten trend prezentowały chociażby Lady Gaga w Gucci czy Jennifer Lawrence w Dior, jednak myślę, że w tym roku zobaczymy ich zdecydowanie mniej – mówi Brown, który stawia na powrót kombinezonów, dzięki „zgrabnym, wygodnym i nieoczekiwanym” stylizacjom od Stelli McCartney i Saint Laurent.

Kolejny trend z krótkim terminem ważności według tych, którzy znają się na rzeczy? Kolorowe upierzenie. – Powinniśmy pożegnać się z piórami z zeszłego roku, takimi jak fuksjowe spódnice z piórami na Festiwalu Filmowym w Wenecji i purpurowe sukienki z piórami na Złotych Globach – twierdzą Smith i Edmiston, którzy planują „wyrafinowane i wzniosłe” podejście do ubierania swoich bohaterek, takich jak Ariana DeBose.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Alice Newbold
Proszę czekać..
Zamknij