Znaleziono 0 artykułów
23.04.2020

Film dokumentalny o Diorze w sieci

23.04.2020
Projektant Christian Dior w towarzystwie modelek (Fot. Getty Images)

Tylko dziś każdy fan mody będzie mógł zajrzeć do świata Christiana Diora. W filmie dokumentalnym „Haute couture” zobaczymy, jak powstawała kultowa kolekcja na sezon jesień-zima 1949. Film będzie do obejrzenia za darmo na YouTubie domu mody od godziny 16.

Dom mody Dior zadba o inspirację w dobie izolacji. W filmie dokumentalnym Henriego A. Lavorela widzowie będą mogli zgłębić historię powstawania archiwalnej kolekcji oraz poznać inspiracje samego Monsieur Diora. Już od godziny 16 na kanale marki na YouTubie będzie można oglądać dokument na żywo, wchodząc w interakcję z innymi użytkownikami.

 

– Cokolwiek robisz – czy to służbowo, czy dla przyjemności – rób to z pasją! Żyj z pasją – mówił Christian Dior. Tak też robił projektant, który zrewolucjonizował świat mody i spełnił swoje wizjonerskie marzenia. Był zdeterminowany, by podkreślać piękno kobiet na całym świecie. W swojej autobiografii nazywał projektantów mody „mistrzami snów” i rzeczywiście, sprostał tym oczekiwaniom. Stał się magikiem mody, który kreował niezwykłe stylizacje i inspirował się szczęściem swoich muz. Dokument w reżyserii Lavorela przybliża nie tylko sylwetkę projektanta, lecz także odkrywa przed widzem sekrety skrywane pod adresem Avenue Montaigne 30. 

To nie pierwsza inicjatywa domu mody, mająca na celu dostarczyć inspiracji widzom w dobie pandemii. W ramach filmu „Christian Dior: Designer of Dreams”, można oglądać kulisy niezwykłej wystawy. Kuratorzy, Florence Müller i Olivier Gabet opowiadają o kultowych stylizacjach, pokazują archiwalne fotografie i oryginalne szkice Christiana Diora. Prawie godzinne doświadczenie zaprasza widza za kulisy powstawania niezwykłych ubrań, artefaktów, ale też mebli. Film jest do obejrzenia na YouTubie za darmo.

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij