Znaleziono 0 artykułów
16.04.2020

Zobacz wystawę „Designer of Dreams” o Diorze w sieci

16.04.2020
Fot. Adrien Dirand (Fot. Materiały prasowe Muzeum Wiktorii i Alberta)

Ubiegłoroczną wystawę w londyńskim Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie zobaczyła rekordowa liczba zwiedzających. Teraz do 600 tys. zachwyconych Diorem widzów dołączą kolejne tysiące na YouTube.

Wystawę „Christian Dior: Designer of Dreams”, na którą bilety natychmiast wyprzedano, można było zobaczyć w paryskim Musée des Arts Décoratifs w latach 2017-18 oraz rok później w londyńskim V&A. Skupiała się na rewolucji francuskiego domu mody – od powojennego Paryża i ery New Look, aż po czasy współczesne i kreacje nowych dyrektorów kreatywnych. 
 

 

W filmie dokumentalnym dostępnym już na YouTube kuratorzy wystawy, Florence Müller i Olivier Gabet, opowiadają o kultowych stylizacjach, pokazują archiwalne fotografie i oryginalne szkice Christiana Diora. Prawie godzinne doświadczenie zaprasza widza za kulisy powstawania niezwykłych ubrań, artefaktów, ale też mebli. Kuratorzy opowiadają o historii domu mody z niezwykłą precyzją i dzielą się inspiracją do ikonicznego kostiumu „Bar” z 1947 roku. Gabet odkrywa przed widzem wpływ sztuki na stylizacje Diora, pokazując m.in egipskie artefakty z Luwru, które znalazły się w pokazie Johna Galliano wiosna-lato 2004. W filmie usłyszymy także obecną dyrektor kreatywną Marię Grazię Chiuri, która zwraca uwagę na rolę innowacji w współczesnej modzie.

 W dzisiejszych czasach nie można mówić wyłącznie o ubraniach. Trzeba mówić także o kobietach, bo jest to niezwykle ważne, aby pokazać, że wszyscy jesteśmy różni – mówi Chiuri.

Dior zamienił swoje konto na Instagramie w archiwum stylizacji, które uzupełniają obrazy z filmu dokumentalnego. Wirtuozeria i innowacja dyrektorów kreatywnych Diora stanowią trzon wystawy, czyniąc ją magicznym doświadczeniem i celebracją Diora jako artysty, powiernika kobiet i mistrza wysokiego krawiectwa.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Following the incomparable success of the 'Christian Dior: Designer of Dreams' exhibition held at the Musée des Arts Décoratifs in Paris, the House invites you to (re)live this magical experience by discovering the unique heritage of Dior and its icons with an exceptional visit. Go behind the scenes of 30 Avenue Montaigne – whose emblematic façade was magically recreated for this occasion – and let yourself be beguiled by the inventive virtuosity of each of the Creative Directors. Set off on a dreamlike journey through this "refuge of the marvelous" – as Monsieur Dior described haute couture – to uncover precious moments of fantasy and escapism in one of the world’s most spectacular museums. Visit the link in bio to step behind the scenes of the exhibition. #DiorHeritage © @EmmaSummerton

Post udostępniony przez Dior Official (@dior)

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij