Znaleziono 0 artykułów
03.06.2022

Księżna Kate w szafirowych kolczykach Lady Di

03.06.2022
Fot. Getty Images

2 czerwca odbyła się parada z okazji Platynowego Jubileuszu królowej Elżbiety II. Księżna Kate na tę okazję założyła kolczyki należące kiedyś do Lady Di.

Kate Middleton, wybierając stroje i dodatki na oficjalne okazje, inspiracji szuka miedzy innymi u księżnej Diany. Do jej stylizacji w stylu lat 90. nawiązuje, wybierając się na uroczyste gale i w podróże służbowe.

Nie inaczej było podczas parady Trooping the Colour w Londynie. Uwagę zwracała nie tyko suknia Kate, projekt Alexandra McQueena, ale i biżuteria. Księżna wybrała diamentowe kolczyki z szafirem, które należały kiedyś do Lady Di, chętnie były przez nią noszone.

Fot. Getty Images

Na MET Gali w 1996 roku księżna Diana zestawiła je z granatową slip dress i diamentową kolią. Te kolczyki były także perfekcyjnym dodatkiem kiedy tańczyła z Johnem Travoltą podczas wizyty w Białym Domu, a także w trakcie podróży po Kanadzie czy gdy wybrała się na przedstawienie „Wesela Figara” w Niemczech.

Fot. Getty Images

Kolczyki to nie jedyny akcent w kreacji Kate, nawiązujący do stylu Lady Di podczas parady Trooping the Colour. Na palcu księżnej Cambridge można było też zauważyć 12-karatowy pierścionek zaręczynowy z szafirem cejlońskim od Garrard & Co. Biżuteria została podarowana Dianie przez księcia Karola po oświadczynach w 1981 roku. Po śmierci księżnej został przekazany jej synom, a w 2010 roku William wręczył go księżnej Kate, prosząc ją o rękę.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij