Znaleziono 0 artykułów
31.08.2022

Urodziny królowej Ranii: Specjalny jubileuszowy portret

31.08.2022
Królowa Jordanii Rania (Fot. Royal House by PPE/Nieboe/SIPA/SIPA/East News)

Królowa Rania 31 sierpnia obchodzi 52 urodziny. Jordańskie biuro prasowe z tej okazji udostępniło jej nowy portret, na którym monarchini pozuje w stroju w eleganckim odcieniu bladego różu.

Królowa Rania jest – obok księżnej Kate, Meghan Markle, królowej Letycji czy Charlotte Casiraghi – jedną z największych ikon stylu wśród kobiet pochodzących z rodzin królewskich albo współtworzących je.

31 sierpnia Rania kończy 52 lata, w związku z czym biuro prasowe jordańskiej rodziny królewskiej opublikowało jej nowy portret, obok trzech, które zostały udostępnione wcześniej. Na tym zdjęciu żona Abdullaha II pozuje w bladoróżowej marszczonej bluzce. Uczesana jest inaczej niż zazwyczaj, tym razem jej włosy wystylizowane zostały w elegancki kok.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Vogue Arabia (@voguearabia)

Jak podaje „Vogue Arabia”, świętowanie urodzin królowa Rania łączy z działaniami społecznymi. Odwiedziła członków fundacji Shabab42, aby porozmawiać o ich zaangażowaniu we wsparcie dla jordańskiej młodzieży, a w Instagramowym poście, w którym opisała spotkanie, entuzjazm działaczy określiła jako zaraźliwy.

W dniach, zbliżonych do daty jej urodzin, spotkała się też w Ammanie z Ambasadorką Dobrej Woli UNICEFu Muzoon Almellehan; rozmawiały o walce o prawo do nauki dziewczynek i kobiet. Według biura prasowego jordańskiej rodziny królewskiej, 31 sierpnia królowa wyruszy także do innych miejsc w Jordanii, złoży wizytę między innymi dzieciom w obozach dla uchodźców.

Królowa Rania znana jest ze swojego inkluzywnego podejścia do społeczeństwa, zaangażowania społecznego, promowania tolerancji religijnej, wspierania dialogu pomiędzy różnymi kulturami.

Od niedawna ma też nowe powody do świętowania z powodów prywatnych: w ostatnich miesiącach zaręczyła się dwójka z jej czworga dzieci – następca tronu książę Hussein oraz księżniczka Iman, o czym także poinformowało jordańskie biuro prasowe.

Iga Trydulska
Proszę czekać..
Zamknij