Znaleziono 0 artykułów
22.05.2020

Zobacz zwiastun nowego filmu reżysera „Incepcji” z Robertem Pattinsonem

22.05.2020
(Fot. Materiały prasowe)

Christopher Nolan zaskoczył fanów trailerem najbardziej wyczekiwanego filmu akcji tego roku. Zgodnie z zapowiedziami, „Tenet” trafi do kin już 17 lipca.

Dla pasjonatów wartkiego kina akcji, „Tenet” może okazać się przebojem roku. Szpiegowska produkcja opowiada o bohaterze, który walczy o przetrwanie całego świata. Wyrusza w podróż, by powstrzymać Trzecią Wojnę Światową. Z pomocą przychodzi tytułowy gadżet – tenet, dzięki któremu można manipulować czasem i dokonywać jego inwersji. W rolę główną wcielił się John David Washington (nominowany do Złotego Globu za główną rolę w filmie Spike'a Lee „Czarne bractwo. BlacKkKlansman”). U jego boku zagrał Robert Pattinson, znany widzom jako Edward Cullen ze „Zmierzchu”, ale też najprzystojniejszy mężczyzna świata.

– Przeplatamy różne gatunki filmowe w, mam nadzieję, ekscytujący i nowatorski sposób. Wraz z producentką Emmą Thomas pracowaliśmy już wiele razy nad produkcjami na duża skalę. Ta jednak stanowi największą, jeśli chodzi o zasięg międzynarodowy. Kręciliśmy film w siedmiu różnych krajach z ogromną obsadą i scenografią. Bez wątpliwości jest to najambitniejszy film, jaki kiedykolwiek nakręciliśmy – mówił Nolan w rozmowie z magazynem „Entertainment Weekly”.

W obsadzie „Tenet” znaleźli się także Elizabeth Debicki, znana z „Wielkiego Gatsby’ego”, Aaron Taylor-Johnson („Zwierzęta nocy”), Michael Caine („Incepcja”), Kenneth Branagh („Morderstwo w Orient Expressie”), Dimple Kapadia (“Being Cyrus”), oraz Clémence Poésy („Harry Potter i Czara Ognia”). Nolan nie tylko wyreżyserował film, ale także zajął się scenariuszem. Razem z Emmą Thomas wyprodukowali obraz, a Thomas Hayslip został producentem wykonawczym. Muzykę skomponował Ludwig Göransson, który odpowiada za filmowe przeboje „Creed”, „Creed II”, czy „Czarna Pantera”. Za ostatnią produkcję został nagrodzony Oscarem.

 

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij