Znaleziono 0 artykułów
29.01.2023

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

29.01.2023
(Fot. East News)

Tegoroczna odsłona wydarzenia odbyła się pod hasłem: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Według pierwszych szacunków zebrano już ponad 149 mln zł. To rekord dotychczasowych Finałów. 

Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną nawet 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsę zdiagnozowano u 50 milionów ludzi na świecie, a co piąty pacjent zmarł z jej powodu. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci, a wśród najmłodszych z nich sepsa była przyczyną blisko trzech miliona zgonów. Właśnie dlatego celem tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest zakup narzędzi potrzebnych do walki z sepsą.

Z pomocą ponad 120 tysięcy wolontariuszy z całego kraju oraz setek aukcji charytatywnych w ramach 31. odsłony wydarzenia zebrano ponad 149 mln zł. To kolejny rekord WOŚP. Dla przypomnienia w ubiegłym roku zebrano ponad 136 mln zł. Ostateczną sumę poznamy w ciągu najbliższych dni.

Serduszko, które mam na koszulce, bije w każdym z nas od 30 lat. W każdym wolontariuszu, w każdym darczyńcy, w każdym małym pacjencie, który na co dzień w szpitalu zmaga się z chorobą – mówiła w ubiegłym roku Ewa Owsiak, córka Jerzego Owsiaka. – Pierwsi wolontariusze, którzy wychodzili ze swoimi rodzicami, ze swoimi dziadkami, dzisiaj wychodzą z własnymi dziećmi. Te cztery pokolenia na przestrzeni lat zebrały już ponad 1,5 mld zł na rzecz pacjentów.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij