Znaleziono 0 artykułów
24.03.2022

Akcja „Zostań kim chcesz” na rzecz dzieci z Ukrainy

24.03.2022
Fot. Materiały prasowe

W ramach najnowszej akcji charytatywnej „Zostań kim chcesz” fundacji Omeny Mensah powstała limitowana kolekcja butów sportowych dla dzieci i dorosłych. Dochód z jej sprzedaży wesprze edukację dzieci z Ukrainy oraz dzieci z polskich domów dziecka, a także Ghany. Pierwsza linia butów jest już dostępna na eobuwie.pl, druga zadebiutuje 1 kwietnia w sklepach CCC.

Inicjatorka projektu, Omenaa Mensah przyznała, że ze względu na wybuch wojny w Ukrainie plany na kampanię się zmieniły. Początkowo akcja charytatywna miała wspierać podopiecznych z Ghany i dzieci z polskich domów dziecka. Teraz wszyscy wiedzą, jak potrzebna jest pomoc Ukraińcom. Dlatego też Omenaa zdecydowała się na pomoc w edukacji dzieciom, które zostały zmuszone do ucieczki z rodzinnego kraju, także z ukraińskich domów dziecka. Omenaa zapewniła również, że fundusze zebrane w akcji „Zostań kim chcesz” w pierwszej kolejności trafią do potrzebujących dzieci z Ukrainy.

Fot. Materiały prasowe

Omenaa Mesah nie pozostała obojętna na krzywdę Ukraińców. Od początku wojny rozpoczęła akcje wspierające ukraińskie rodziny. Omenaa Foundation zaangażowała się w znalezienie dla dzieci żłobka, przedszkola czy szkoły, zorganizowanie dla najmłodszych bezpłatnych zajęć nauki języka polskiego, zapewnienie niezbędnego wsparcia psychologicznego. Jednocześnie fundacja pracuje nad tworzeniem ośrodków dla matek i dzieci z długofalowym i systemowym wsparciem, w których dzieci będą miały możliwość edukacji i rozwoju, a matki będą mogły liczyć na pomoc w zakresie aktywizacji zawodowej.

Działania fundacji można wspierać na różne sposoby: wpłacając środki, zgłaszając pomoc i kupując buty z charytatywnej kolekcji „Zostań kim chcesz”. Do promocji włączyli się przedstawiciele showbiznesu. Ambasadorami projektu zostali Małgorzata Rozenek-Majdan, Radosław Majdan, Cezary Pazura, Dorota Gardias, Zofia Ślotała-Haidar oraz Wojciech Sikora, którzy ze swoimi dziećmi i podopiecznymi z polskich domów dziecka wzięli udział w sesji.

Weronika Kochel
Proszę czekać..
Zamknij