Znaleziono 0 artykułów
22.04.2022

Alexa Demie staje się najbardziej stylową gwiazdą młodego pokolenia

22.04.2022
Fot. Getty Images

Alexa Demie stawia na vintage. Jedna z najbardziej stylowych gwiazd młodego pokolenia, odważnie sięga po kreacje wyszperane w butikach retro. Promując „Euforię” w Los Angeles, zachwyciła w sukni glamour Normana Norella.

„Euforia” wylansowała nowe talenty. A przy tym aktorki i aktorzy popularnego serialu HBO Max kreacjami, w których pojawiają się na czerwonych dywanach, udowadniają, że należą do najbardziej stylowej obsady. Zendaya to mistrzyni soczystych kolorów dzięki współpracy z Valentino, Maude Apatow jest muzą Miu Miu, Sydney Sweeney wzoruje się na Marilyn Monroe i właśnie podpisała kontrakt z Tory Burch, a Hunter Schafer chętnie sięga po projekty Ricka Owensa.

Nie zapominajmy o Alexie Demie. Najbardziej tajemnicza gwiazda „Euforii” lubi odkrywać perełki vintage. Jako nastolatka godzinami szperała w kameralnych butikach, wymyślała kreatywne połączenia, przerabiała stare T-shirty i dżinsy. – Od zawsze sama siebie stylizowałam. Nie obchodzą mnie marki ani trendy – mówiła w jednym z wywiadów.

Na kreacje vintage postawiła również 20 kwietnia, kiedy pojawiła się na imprezie HBO Max, promującej „Euforię” w Academy Museum of Motion Pictures w Los Angeles. Alexa przyszła na wydarzenie w opinającej wyszytej cekinami sukni Normana Norella, kupionej w kalifornijskim butiku Aralda Vintage.

Amerykański projektant, żyjący w latach 1900 – 1972, popularność zyskał dzięki szytym na miarę strojom, dopracowanym detalom, prostocie i ponadczasowej klasyce. Zręcznie łączył francuski szyk z nowojorską nonszalancją. Lansował klasyczne sweterkowe topy, sukienki z halkami, bluzki wysadzane cekinami oraz zestawienia eleganckich satyn z męską flanelą. – Aby zostać uznanym za dobrego projektanta, należy mieć przede wszystkim własny styl – mówił. I choć dziś nie jest szczególnie popularny wśród młodego pokolenia, w latach świetności ubierał nowojorską elitę i takie osobistości, jak Babe Paley i Lauren Bacall.

Projekt jego autorstwa nosi również Maddy w „Euforii”, grana przez Demie – w drugim sezonie „Euforii” przymierza kreacje podobną do tej, którą Alexa wyszperała w sklepiku vintage.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij