Znaleziono 0 artykułów
30.08.2023

Klasyczna elegancja kontra smart casual w wydaniu Amal i George’a Clooneyów

30.08.2023
Amal i George Clooneyowie podczas 80. Festiwalu Filmowego w Wenecji (Fot. Getty Images)

Mimo trwających strajków w Hollywood, Amal i George Clooneyowie przybyli do Wenecji, aby uczcić jubileuszowy 80. Festiwal Filmowy. Na spacer po włoskim mieście, para wybrała dopasowane stylizacje. Amal zdecydowała się na elegancką shift dress, natomiast jej mąż na klasyczną koszulkę polo i lniane spodnie.

Amal i George Clooneyowie to niewątpliwie para idealna. Oprócz miłości do sztuki, łączy ich również niezwykle wyszukany, elegancki styl. Prawniczka, od dawna kojarzona ze stylizacjami łączącymi glamour starego Hollywood z nienaganną klasyką, zachwyca zarówno na ulicach, czerwonych dywanach, jak i w sądach. Podobnie jak jej mąż, którego znakiem rozpoznawczym stały się idealnie skrojone garnitury i śnieżnobiałe koszule. Pomimo trwającego strajku aktorów zrzeszonych w SAG-AFTRA, Amal i George Clooneyowie pojawili się na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Wenecji, ponownie zachwycając doskonale dobranymi do siebie stylizacjami.

Amal i George Clooneyowie w dopasowanych stylizacjach: elegancka shift dress, koszulka polo i lniane spodnie

Na spacer po włoskim mieście, Amal postawiła na białą, elegancką shift dress bez rękawów, z czarnym kwiatowym wzorem. Do stylizacji dobrała czarne czółenka na kaczuszce marki Roger Vivier, wyraziste brązowe okulary przeciwsłoneczne oraz skórzaną torebkę na ramię 16Arlington. Swój look podkreśliła subtelnymi falami z przedziałkiem z boku. Z kolei George widziany był w granatowej koszulce polo, lnianych spodniach w niebieskie prążki i beżowych mokasynach. Stylizację uzupełnił okularami oraz srebrnym zegarkiem.

Amal i George Clooneyowie podczas 80. Festiwalu Filmowego w Wenecji (Fot. Getty Images)

Strajki w Hollywood a Festiwal Filmowy w Wenecji

W obliczu strajków w Hollywood, Festiwal Filmowy w Wenecji w 2023 roku odbywa się na innych zasadach. Oznacza to, że premiery największych produkcji, zaplanowane podczas festiwalu, odbędą się bez udziału gwiazd. Dotyczy to m.in „Zabójcy”, nowego thrillera Davida Finchera, „Maestra” w reżyserii Bradleya Coopera czy „Biednych istot” z Emmą Stone i Markiem Ruffalo.

Mimo trwającego strajku, oficjalnie potwierdzono, że na czerwonym dywanie pojawią się m.in Adam Driver, Jessica Chastain, Priscilla Presley czy Jacob Elordi.

Historia związku Amal i George’a Clooneyów

Historia miłosna Amal i George’a sięga 2013 roku, kiedy to prawniczka została zaproszona przez swojego przyjaciela na kolację do letniej rezydencji aktora. On miał wtedy 52 lata, ona – 35. George był wcześniej żonaty z aktorką Talią Balsam, lecz po czterech latach małżeństwa para rozstała się. Aktor wielokrotnie powtarzał, że już nigdy nie weźmie ślubu, jednak przy Amal zmienił swoje podejście. – Nie wiem dlaczego, ale żyrafy strasznie do niej lgnęły. Podchodziły tylko do niej. Zrobiłem jej wtedy zdjęcie, uśmiechnęła się do obiektywu. I w tym momencie wiedziałem już, że muszę się jej oświadczyć – opowiadał Clooney o ich wspólnej podróży do Afryki.

Po powrocie z podróży, George oświadczył się Amal podczas romantycznej kolacji we Włoszech. Para pobrała się 27 września 2014 roku – kameralne przyjęcie weselne odbyło się w luksusowym hotelu Cipriani w Wenecji, w towarzystwie najbliższych znajomych pary.

Choć Clooney w jednym z wywiadów wyznał, że z Amal początkowo nie planowali powiększenia rodziny, w 2017 roku para powitała na świecie bliźnięta – dziewczynkę Ellę i chłopca Alexandra. – Gdy przekonaliśmy się, jak wiele szczęścia od losu dostaliśmy, uznaliśmy, że niesprawiedliwie byłoby nie dzielić się tym szczęściem – powiedział George w jednym z wywiadów.

Zobacz także:

Julia Goljan
Proszę czekać..
Zamknij