Znaleziono 0 artykułów
17.06.2022

Beyoncé zapowiada album „Renaissance”

17.06.2022
Fot. Getty Images

Na tę wiadomość czekali wszyscy fani Beyoncé. Po sześciu latach od wydania ostatniego solowego albumu artystka powraca z nowym krążkiem. Płyta „Renaissance” ukaże się już 29 lipca. Promocji albumu towarzyszy sesja okładkowa piosenkarki w brytyjskim „Vogue’u”.

Po wielkim comebacku Adele kolejna gwiazda powraca na scenę muzyczną. Beyoncé ostatni solowy album wydała w 2016 roku. Krążkowi „Lemonade” towarzyszyła światowa trasa koncertowa „The Formation World Tour”, która została nagrodzona statuetką za trasę roku podczas American Music Awards. Dwa lata później gwiazda wypuściła płytę „Everything is Love” z mężem Jayem-Z.

Potem napisała jeszcze takie przeboje jak „Black is King”, czy ścieżkę dźwiękową do remake’u „Króla Lwa”, to na kolejny solowy projekt fani czekali najbardziej. Krążek „Renaissance” ukaże się w sprzedaży 29 lipca. Znajdziemy na nim 16 utworów.

W ramach promocji nowego albumu gwiazda wystąpiła w sesji do brytyjskiego wydania magazynu „Vogue”. Fotograf Rafael Pavarotti uwiecznił Beyoncé w ekstrawaganckich kreacjach. Piosenkarka pozuje w welurowej sukni Alaïa, futurystycznym kostiumie Schiaparelli, czy ubraniach z kolekcji „Ivy Park” Adidasa.

 

Redaktor naczelny brytyjskiego „Vogue’a”, Edward Enninful, miał okazję przedpremierowo posłuchać utworów z krążka „Renaissance”. Swoje wrażenia opisuje w artykule „B Ready: Beyoncé Is Poised For Her Next Evolution”: „Natychmiast uderzyła we mnie fala dźwięku. Gwałtowne wokale i ostre bity łączą się ze sobą i w ułamku sekundy przenoszą mnie z powrotem do klubów mojej młodości. Chcę wstać i zacząć tańczyć. To muzyka, która sprawia, że się wznosisz. Kieruje twój umysł ku kulturom i subkulturom, ku naszym przodkom i współczesnym przyjaciołom. Te utwory zjednoczą wiele osób i dotkną naszych dusz”.

Aleksandra Kupras
  1. Kultura
  2. Sztuka
  3. Beyoncé zapowiada album „Renaissance”
Proszę czekać..
Zamknij