Znaleziono 0 artykułów
12.09.2023

Złoty kombinezon Blake Lively bije na głowę jej stylizacje z MET Gali. To popis maksymalizmu

12.09.2023
Blake Lively w złotej stylizacji. Aktorka błyszczy w Nowym Jorku (Fot. Getty Images)

Przygodę z modą lat 70. XX wieku Blake Lively zaczynała bezpiecznie – od romansu z ówczesnym casualem: sukienką ze skóry i trwałą ondulacją. Teraz wystylizowana jak gwiazda disco, świeci pełnią blasku. Na poniedziałkowym pokazie Michaela Korsa aktorka pojawiła się w wyszywanym złotymi cekinami kombinezonie w stylu Studia 54.

Gdyby chcieć podsumować sezon na jesień-zima 2023, nie obyłoby się bez akapitu o podróżach w czasie. Tych dalekich, do baroku (patrz: Carolina Herrera, Simone Rocha), jak i całkiem bliskich, do swingującego Londynu (Anna Sui, Versace). 16 Arlington sylwetkami o fasonie kolumny, baskinkami z marabucich piór i gorsetami z przewleczonej cekinami koronki, planuje podbój wystawnego okresu art déco, a Courrèges ucieka do początków ukochanego Space Age. Są tacy, którzy dłuższy postój planują w końcówce XX wieku (dążenie to ucieleśnia minimalizm na wybiegach Ami czy Khaite) i tacy, dla których bardziej inspirujący jest czas sprzed dwóch wcześniejszych dekad. Wieńczące istnienie ruchu hippisów i ożywiające epokę disco lata 70. stały się również tematem przewodnim wiosenno-letniej kolekcji Michaela Korsa, którą zaprezentowano w poniedziałek 12 września w brooklyńskim parku z widokiem na most Williamsburg Bridge.

(Fot. Getty Images)

Blake Lively olśniła stylizacją na pokazie Michaela Korsa w Nowym Jorku

Na moodbordzie projektanta widniały Cher, Tina Turner i Jane Fonda. W pierwszym rzędzie pokazu zasiadały: Rita Ora, Vanessa Hudgens, Olivia Wilde, Halle Berry cz Emily Ratajkowski. Ale największą mistrzynią dyskotekowej mody okazała się aktorka Blake Lively, której stylizacja ucieleśniała i gorączkę sobotniej nocy i szyk nowojorskiego Studia 54.

Wizualna metamorfoza gwiazdy „Plotkary”. Seventisowa stylizacja Blake Lively

Na wydarzeniu aktorka pojawiła się w dopasowanym kombinezonie Korsa z elastycznego dżerseju. Cielisty projekt, stworzony zgodnie z ideą second skin, został wykończony setkami maleńkich cekinów, które połyskiwały od ramiączek po szerokie nogawki. Chcąc podkreślić seventisową sylwetkę stroju aktorka przewiązała go skórzanym paskiem, dodała masywne, złote kolczyki, a włosy ułożyła w sprężyste loki. O tym, że zamiast słonecznej pełni lata mamy pochmurną jesień przypominał tylko stonowany latte make up i kamelowy płaszcz z wełny, który po opuszczeniu pokazu Lively zarzuciła na ramiona.

Zobacz także

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij