Znaleziono 0 artykułów
14.10.2020

„Boże Ciało” już na Netfliksie

14.10.2020
Kadr z filmu "Boże Ciało" (Fot. materiały prasowe Kino Świat)

Nominowane do Oscara „Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy we wtorek, 13 października zadebiutowało na platformie Netflix.

Nominacja do Nagrody Akademii Filmowej, Nagroda Specjalna Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, 11 Orłów i 9 Złotych Lwów – film w reżyserii Jana Komasy poruszył widzów i krytyków. A we wtorek 13 października pojawił się na platformie Netflix.

 

Dramat opowiada historię dwudziestoletniego Daniela (Bartosz Bielenia), wychowanka poprawczaka, który po warunkowym zwolnieniu zostaje skierowany do pracy w zakładzie stolarskim w jednej z niewielkich polskich miejscowości. Nowy etap rozpoczyna od wizyty w kościele, gdzie wierni biorą go za księdza. Od tego momentu nie wychodzi z nowej roli, przejmując obowiązki proboszcza.

Oprócz hipnotyzującego Bartosza Bieleni („Na granicy”, „Disco polo”) na ekranach zobaczymy m.in. Aleksandrę Konieczną („Ostatnia rodzina”, „Ciemno, prawie noc”), Elizę Rycembel („Nina”, „Carte Blanche”) oraz Tomasza Ziętka („Kamienie na szaniec”, „Demon”).

21 marca 2021 na polskiej odsłonie platformy pojawi się także drugi film Komasy – „Sala samobójców. Hejter”.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij