Znaleziono 0 artykułów
24.06.2021

Britney Spears walczy o uwolnienie się spod kurateli ojca

24.06.2021
(Fot. Materiały prasowe)

Britney Spears zwróciła się do sądu wyższej instancji w Los Angeles o zakończenie kurateli, którą ma nad nią ojciec. Wspierają ją fani i przyjaciele.

Britney Spears została objęta kuratelą w 2008 roku. Sąd w Los Angeles uznał, że z powodu problemów psychicznych nie jest w stanie samodzielnie decydować o sprawach osobistych i zawodowych, a także sprawować pieczy nad majątkiem o wartości 60 mln dolarów. Opiekę nad wokalistką przejął ojciec Jamie Spears

Po 13 latach artystka postanowiła otwarcie walczyć o swoją niezależność. Zwróciła się do sądu wyższej instancji z prośbą o zakończenie kurateli. Wyznała, że była wykorzystywana i pozbawiana prywatności oraz zmuszana do stosowania środków antykoncepcyjnych i litu. 

(Fot. Materiały prasowe)

– Ojciec uwielbia kontrolę, jaką mu dano, żeby krzywdzić własną córkę. Pracowałam siedem dni w tygodniu, to było jak kupczenie seksem. Nie miałam karty kredytowej, gotówki ani paszportu. Wszystko, czego dziś chcę, to dostać moje pieniądze i aby to się raz na zawsze skończyło – powiedziała. Britney przyznała, że udawała przez światem, że jest szczęśliwa, gdy tak naprawdę cierpiała, chorowała na depresję. Zwróciła się z prośbą o przywrócenie wolności. Chce pozwać rodzinę „za sposób, w jaki była traktowana”. 

Adwokatka Jamiego Spearsa, Vivan Lee Thoreen, przekazała oświadczenie swojego klienta. - Jest mu przykro, że widzi swoją córkę cierpiącą i w tak wielkim bólu. Kocha ją i bardzo za nią tęskni.

Dyskusja na temat zdrowia psychicznego Britney Spears toczy się od kilkunastu miesięcy. Fani i bliscy piosenkarki twierdzą, że Jamie Spears przedłużał kuratelę i więził córkę wbrew jej woli. Zainteresowanie sprawą wzrosło w momencie emisji filmu dokumentalnego „Framing Britney Spears”, o trudnych momentach i życiu księżniczki popu. Popularność zyskały hasztagi #FreeBritney i #WEARESORRYBRITNEY.

W mediach społecznościowych wokalistkę wspierają gwiazdy. –  Bez względu na naszą przeszłość, dobrą i złą, i nieważne, jak dawno to było… To, co się z nią dzieje, nie jest w porządku. Żadnej kobiecie nie powinno być ograniczane prawo do podejmowaniu decyzji dotyczących jej ciała – napisał Justin Timberlake. Mariah Carey dodała: - Kochamy cię, Britney. Bądź dzielna. 

Następne przesłuchanie sądowe w sprawie Britney Spears planowane jest na 14 lipca. 

Katarzyna Pietrewicz
Proszę czekać..
Zamknij