Znaleziono 0 artykułów
07.02.2024

Cate Blanchett prezentuje intrygującą alternatywę dla klasycznego garnituru

07.02.2024
Cate Blanchett inspiruje do noszenia denimowego garnituru (Fot. Getty Images)

We wtorek 6 lutego, w Muzeum Sztuki Nowoczesnej odbył się jubileuszowy pokaz melodramatu „Wybór Zofii”, który w tym roku świętuje swoje czterdziestolecie. Oprócz Meryl Streep, która w latach 80. wcieliła się w postać ekranowej Zofii, w wydarzeniu wzięła udział również Cate Blanchett, która zaprezentowała się w intrygującym garniturze z kolekcji AZ Factory PF24.

54-letnia Australijka wykazała się nie tylko wyjątkowym wyczuciem stylu, ale i kontekstu. Jej elegancka, ale emanująca nonszalancją stylizacja idealnie wpasowała w surową przestrzeń nowojorskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Aktorka pojawiła się w denimowym garniturze z gradientem w odcieniach szarości, pochodzącym z kolekcji AZ Factory, powstałej we współpracy z francuskim projektantem Lutzem Huelle. Do oryginalnego denimowego zestawu miłośniczka garniturów dopasowała stonowane czarne szpilki ze szpiczastym noskiem.

Cate Blanchett w jeansowym garniturze

Komplet Cate Blanchett zestawiła z masywnym naszyjnikiem, łączącym elementy srebrnego łańcucha z połyskującymi klejnotami. Aktorka podkreśliła rysy twarzy zroszoną paletą makijażu, dopasowaną do chłodnych odcieni, w jakich utrzymana była cała stylizacja. Surowość tego zestawu, przełamana gradientem, w którym biel płynnie przechodziła w odcienie szarości i czerń, nadała jej pewnej monumentalności. Cate wprowadziła popularną w ostatnim czasie ideę power dressingu na zupełnie nowy poziom, w którym kobieca energia i siła łączy się z indywidualizmem i kreatywnością.

Cate Blanchett inspiruje do noszenia denimowego garnituru (Fot. Getty Images)

Kolekcja pre-fall 2024 AZ Factory we współpracy z Lutzem Huelle to projekty stworzone dla ikony stylu

Inkubator mody AZ Factory Albera Elbaza i przedsiębiorstwa Richemont wspiera niezależnych projektantów w wyrażaniu ich kreatywności na szeroką skalę, towarzysząc im w promowaniu debiutanckich kolekcji. Kuratorzy projektu zaprosili do współpracy szereg gościnnych twórców, w tym paryskiego projektanta Lutza Huelle, założyciela marki Lutz.

Lutz Huelle w swoich projektach inspiruje się niewymuszonym stylem paryżanek, który poddaje nowoczesnej metamorfozie. To, co wygląda jak ciemnoniebieski denim, jest w rzeczywistości wiskozą, lżejszą i łatwiejszą w układaniu. Jeśli femme fatale pozostaje kwintesencją paryskiego archetypu, to wersja AZ Factory we współpracy z Lutzem Huelle stwarza dla niej nowoczesną garderobę, której elementy może dynamicznie mieszać, dając wyraz swoim nieustannie zmieniającym się kaprysom. Kolekcja prezentuje świeże spojrzenie na uwodzenie, a przy tym niezmienny, trwały styl.

Zobacz także:

Karolina Jaźwińska
Proszę czekać..
Zamknij