Znaleziono 0 artykułów
06.10.2023

Buty, które w latach 90. nosiło się na ważne okazje, dziś wracają w wersji na co dzień

06.10.2023
Emily Ratajkowski / Fot. Getty Images

Pamiętasz rodzinne zdjęcia z uroczystości weselnych z lat 90.? Albo pierwszej komunii świętej lub ukończenia szkoły? Koniecznie zrób przybliżenie na buty swojej mamy: wydłużony nosek, ale bez przesady, prosto ścięty czubek, skóra, do tego odkryta pięta lub pasek... To właśnie ten fason jest modny dzisiaj.

W swojej najnowszej streetwearowej stylizacji Kendall Jenner zaskoczyła wszystkich, zestawiając awangardową sukienkę Bottegi Venety (o fasonie bodycon z poduszkami na ramionach) z butami przypominającymi te, które królowały na wielkich rodzinnych uroczystościach w czasach naszego dzieciństwa.

Mowa tu o czarnych butach, które cechuje charakterystyczny dla tamtej epoki minimalizm, o kształcie łączącym w sobie szpilkę i kwadratowy nosek. Model bez większych zdobień, uważany jest za jeden z najbardziej wyrazistych trendów w obuwiu nadchodzących sezonów. Zresztą nie tylko Kendall dostrzegła w tych butach idealny dodatek.

Jakiś czas temu również Bella Hadid założyła podobny model butów, choć utrzymany w bardziej swobodnym charakterze. W jeansach o kroju dzwonów i bluzce z nadrukiem modelka po raz kolejny udowodniła, że trudno z nią konkurować w dyscyplinie vintage. To swobodny, ale jednocześnie seksowny look, inspirowany ikonami lat dziewięćdziesiątych, takimi jak Cameron Diaz, Jennifer Aniston czy, oczywiście, mama.

Bella Hadid / Fot. Getty Images

Kolejną osobą, która dostrzegła ten trend, jest Emily Ratajkowski. Modelka wybrała się na spacer, prezentując najodważniejszą wersję klasyki: model z wężowej skóry w kolorze czerwonym. To dowód na to, że pomimo prostego fasonu zawsze można postawić na nieoczywiste rozwiązanie.

Do plusów odrodzenia tego modelu można zaliczyć fakt, że zarezerwowane dawniej wyłącznie na specjalne okazje, dzisiaj mają o wiele szersze zastosowanie. Jak widać na załączonych przykładach, mogą być one doskonałym dodatkiem do każdej stylizacji. Czas więc przeszukać szafę mamy i śmiało założyć buty w duchu vintage, które są hitem tego sezonu. Na wesela i na co dzień.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.es.

Nuala Phillips
Proszę czekać..
Zamknij