Znaleziono 0 artykułów
23.07.2021

„Elvis dress” księżnej Diany: Ta kultowa sukienka była jej ulubioną

23.07.2021
(fot. Getty Images)

Styl Lady Diany wciąż inspiruje kobiety. Choćby jej suknia ślubna autorstwa Davida i Elizabeth Emanuel to marzenie wielu z nich.

Ale jest jeszcze jedna sukienka, która zachwyca przyszłe panny młode na całym świecie. Nazywa się „Elvis dress” i została zaprojektowana przez Catherine Walker. To biała, długa sukienka bez ramiączek o kroju kolumny, ozdobiona perłami i cekinami z uwodzicielskim rozcięciem z boku. Lady Di bardzo ją lubiła i nosiła przy wielu okazjach.

Lady Diana: Trzy okazje, podczas których nosiła „Elvis dress”

Księżna Diana zawsze stylizowała tę sukienkę na różne sposoby. Po raz pierwszy założyła ją na oficjalną wizytę w Hongkongu w 1989 r., w zestawie z bolerkiem, srebrnymi balerinami i tiarą „Cambridge Lover's Knot”.

(fot. Getty Images)

W tym samym roku pojawiła się w tej kreacji na rozdaniu British Fashion Awards. Zrezygnowała z tiary, za to uzupełniła stylizację kopertówką i satynowymi czółenkami.

(fot. Getty Images)

Rok później w Budapeszcie nosiła ją bez bolerka, ale z drogocennym naszyjnikiem z pereł i szafiru, który należał do królowej matki.

(fot. Getty Images)

Za każdym razem, gdy widziałam księżną w tej sukience, miałam wrażenie, że nikt inny nie może jej nosić – wyjaśniła po latach Catherine Walker. – Nie tylko sukienka błyszczała, lecz także ona sama – mówiła.

(fot. Getty Images)

„Elvis dress” została wylicytowana za 3 mln funtów. Aukcję zorganizowała zajmująca się zbieraniem i sprzedażą pamiątek firma The Franklin Mint. Z czasem sukienka została przekazana do Victoria and Albert Museum w Londynie, gdzie można ją podziwiać do dziś.

Artykuł ukazał sie oryginalnie na vogue.it.

Luara Tortora
Proszę czekać..
Zamknij