Znaleziono 0 artykułów
04.12.2022

Francuski szyk po kokardę: Margot Robbie w słynnym dodatku Chanel

04.12.2022
(Fot. Getty Images)

Gabrielle Chanel słynęła z zamiłowania do czarnych kokard, które regularnie włączała do swoich kolekcji. Jej następca, Karl Lagerfeld, kontynuował tę tradycję, gdy stał za sterami francuskiego domu mody. Do dziś kokarda pozostaje znakiem rozpoznawczym marki dzięki jej obecnej dyrektor kreatywnej, Virginie Viard, która czarne wstążki wplata zarówno do swoich pokazów haute couture, jak i ready-to wear. 

Na ostatnim evencie zorganizowanym w listopadzie przez BAFTA, z cyklu Life in Picture poświęconego Margot Robbie, aktorka i ambasadorka Chanel pojawiła się w luźnej fryzurze spiętej właśnie tym klasycznym dodatkiem. W połączeniu z promienną cerą, różowymi ustami, wyczesanymi brwiami i podkreślonymi rzęsami stworzyła elegancki look. 

Dziewczęca kokarda dodała francuskiego uroku jej stylizacji, na którą składał się czarny garnitur z kolekcji wiosna-lato 2023 Chanel, wykonany z charakterystycznego dla marki tweedu bouclé.  

(Fot. Getty Images)

Margot w kokardzie była widziana już wcześniej podczas Critic’s Choice Awards w 2018 r. – dodatek ozdabiał wtedy jej wysoko spięty kok, a także w Cannes w 2019 r., w total looku Chanel i czarną wstążką przewiązaną na szyi zamiast kolii. 

Fryzura z kokardą to idealna inspiracja na nadchodzący świąteczny sezon, która jest łatwa do powtórzenia. W przypadku zwykłej wstążki wystarczy zebrać włosy w wysoki kucyk lub koczek, a następnie zawiązać kokardę tak, jakby opakowywało się prezent. Łatwiejszą opcją w użyciu są kokardy na klipsach i spinkach – wystarczy wpiąć taki dodatek w gotową fryzurę i na wszelki wypadek zabezpieczyć go jeszcze wsuwkami. 

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Alice Cary
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Francuski szyk po kokardę: Margot Robbie w słynnym dodatku Chanel
Proszę czekać..
Zamknij