Znaleziono 0 artykułów
23.08.2021

Kontrowersyjny trend: rozjaśniane brwi

23.08.2021
Fot. Getty Images

Kendall Jenner pojawiła się MET Gali 2022 z brwiami w platynowym kolorze, przywracając do łask jeden z najbardziej kontrowersyjnych trendów beauty. Skąd ten powrót?

Stosowanie rozjaśniacza w celu wybielenia brwi to wbrew pozorom dość prosty i szybki sposób na całkowitą zmianę wyglądu. Popularne podczas sesji zdjęciowych lub ważnych wydarzeń (patrz: MET Gala), częściej zobaczymy je bardziej na czerwonym dywanie niż w biurze. Choć Kendall zdecydowała się na najjaśniejszy odcień, możliwe jest również rozjaśnienie ciemnych brwi jedynie o kilka tonów, tak aby uzyskać delikatniejszą wersję tego looku.

Fotoedytorka brytyjskiego „Vogue’a”, Parveen Narowalia wielokrotnie eksperymentowała z tym trendem. „Zawsze byłam ciekawa rozjaśnianych brwi, w końcu zdecydowałam się przetestować je na sobie,” mówi. „Moje brwi są czarne, więc użyłam rozjaśniacza do włosów, niestety wyszedł z tego żółty odcień. W końcu kupiłam tanią farbę w kolorze popielatego blondu, aby stonować żółty kolor i się udało. Chociaż pielęgnacja rozjaśnianych brwi jest szczególnie trudna w przypadku ciemnych włosów, naprawdę mi się to spodobało i planuję wkrótce znów je rozjaśnić.”

Ten trend wypróbowały Madonny aż po Lady Gagę, Kristen Stewart i Kendall Jenner. Poniżej kilka najbardziej pamiętnych zdjęć gwiazd z rozjaśnianymi brwiami.

Madonna, 1992 rok

Fot. Getty Images

Katy Perry, MET Gala, 2016

Fot. Getty Images

Kim Kardashian, MET Gala, 2016

Fot. Getty Images

Kristen Stewart, pokaz Chanel Metiers D’Art, 2019

Fot. Getty Images

Lady Gaga, pokaz Saint Laurent, 2016

Fot. Getty Images

Kendall Jenner, pokaz Marc Jacobs, 2014

Fot. Getty Images

Maisie Williams, Brit Awards, 2021

Fot. Getty Images

Kendall Jenner, MET Gala 2022

Fot. Getty Images

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Hannah Coates
Proszę czekać..
Zamknij