Znaleziono 0 artykułów
02.11.2021

Wielkie greckie wesele księżniczki Niny

02.11.2021
Fot. Getty Images

Duńsko-grecka księżniczka Nina wzięła ślub z księciem Philipposem w Atenach. Panna młoda miała na sobie suknię od Chanel.

Książę Grecji i Danii, Philippos, oraz Nina Flohr – obecnie księżniczka Grecji i Danii – pobrali się podczas ceremonii religijnej w Katedrze Metropolitalnej w Atenach. Na ślubie nie zabrakło przepychu i okoliczności, które zwykle towarzyszą królewskim weselom, mimo że rodzina nie jest już panująca.

Fot. Getty Images

Ceremonia była pierwszym ślubem greckiego księcia w tej katedrze od czasu, gdy rodzice księcia Filipa, król Konstantyn II i królowa Anna-Maria, złożyli tam przysięgę w 1964 roku. Była to również pierwsza uroczystość religijna zorganizowana dla członka rodziny królewskiej od czasu chrztu starszego brata księcia Philipposa, księcia Pavlosa, który odbył się w 1967 roku, tuż przed upadkiem greckiej monarchii.

W trakcie pandemii, jak wiele innych par, książę Philippos i księżniczka Nina mieli kameralny ślub w grudniu 2020 roku. Świadkami tej intymnej ceremonii w St. Moritz byli tylko ich ojcowie. W czerwcu 2021 roku odbyło się przyjęcie weselne w Stibbington House, domu w Cambridge należącym do Thomasa Philipa Naylora-Lelanda i Alice Naylor-Leland.

Fot. Getty Images

Księżniczka Nina, która wcześniej pracowała jako dyrektorka kreatywna VistaJet, firmy zajmującej się prywatnymi odrzutowcami, założonej przez jej ojca Thomasa Flohra, jest blisko związana z modą. Jedną z jej najbardziej znanych inicjatyw była współpraca z Moncler przy tworzeniu uniformów dla personelu pokładowego. Na trzecią uroczystość panna młoda, obecnie założycielka i dyrektorka kreatywna luksusowego hotelu Kisawa Sanctuary oraz założycielka centrum ochrony środowiska Bazaruto Center for Scientific Studies, założyła suknię Chanel i tiarę swojej teściowej, ozdobioną diamentami i perłami. Tiara była prezentem od matki dla królowej Anny-Marii na jej 18. urodziny. Również księżniczka Maria-Chantal miała ją na sobie podczas ślubu z księciem Pavlosem w 1995 roku.

Na uroczystości pojawili się królewscy goście z całej Europy. Księżniczka Beatrycze i jej mąż, Edoardo Mapelli Mozzi, oraz księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank reprezentowali Wielką Brytanię (książę Philippos jest chrześniakiem księżnej Diany). Przybyli też królowa Sofia z Hiszpanii, książę Ernst August i księżniczka Ekaterina z Hanoweru, książę Christian i księżniczka Aleksandra z Hanoweru oraz księżniczka Tatiana Radziwiłł. Po ceremonii odbyło się przyjęcie w siedzibie Narodowego Związku Gimnastycznego.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.com

Alexandra Macon
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Wielkie greckie wesele księżniczki Niny
Proszę czekać..
Zamknij