Znaleziono 0 artykułów
22.09.2021

Lady Dior: Historia ulubionej torebki księżnej Diany

22.09.2021
Fot. Getty Images

Lady Dior, ulubiona torebka księżnej Diany, pierwotnie nazywała się Chouchou. Na rynku od 1995 roku wciąż jest jednym z najpopularniejszych modeli Diora.

Romans księżnej Diany z domem mody Dior w połowie lat 90. zbiegł się w czasie z odzyskiwaniem przez nią poczucia wolności. Z dala od królewskiego dworu Lady Di stała się pewna siebie i widać to było w jej wyborach modowych: sukienkach Versace, garniturach Chanel i halkach Diora z epoki Johna Galliano. Również akcesoria świadczyły o uznaniu dla luksusu oraz o osobistych relacjach księżnej z najbardziej prestiżowymi domami mody na świecie.

Fot. Getty Images

Tak było z torebką Lady Dior. Klasyczna pudełkowa torebka z rączką, ozdobiona metalowym napisem Dior, pierwotnie nazywała się Chouchou. Diana dostała ją we wrześniu 1995 roku od pierwszej damy Francji przy okazji otwarcia retrospektywy Paula Cézanne’a w paryskim Grand Palais. Chouchou nie było jeszcze w sprzedaży. Dzięki Dianie torebka stała się ikoną marki.

Fot. Getty Images

W listopadzie 1995 roku księżna została sfotografowana z nową torebką podczas podróży do Argentyny. Czarna torebka na tle białego garnituru Versace robiła wrażenie. Księżna zamówiła jeszcze jeden egzemplarz – tym razem granatowy, by pasował do jej oczu. W 1996 roku Chouchou przemianowano na Lady Dior.

Fot. Getty Images

Lady Dior to wciąż jedna z najpopularniejszych torebek Diora. – Uwielbiałam poczucie wolności Diany. Potrafiła używać ubrań tak, by czuć się pewną siebie, gotową do stawienia czoła w każdej sytuacji – mówi dyrektorka kreatywna Diora, Maria Grazia Chiuri. – Dotyczy to również Diora. Oferujemy każdej kobiecie możliwość noszenia ubrań, które pomogą jej wybrać, kim chce być.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Alice Newbold
  1. Moda
  2. Historia
  3. Lady Dior: Historia ulubionej torebki księżnej Diany
Proszę czekać..
Zamknij