Znaleziono 0 artykułów
05.01.2022

Najlepsze występy Britney Spears

05.01.2022
Britney Spears (Fot. Getty Images)

2 grudnia 1981 roku narodziła się księżniczka popu. Britney Spears dała nam kultowe teledyski, spektakularne występy na żywo i bijące rekordy popularności albumy. Przypominamy siedem najlepszych show w jej wykonaniu.

„Work Bitch”, 2018 r.

 

Britney Spears wprowadziła nas w nowy rok, wykonując hit „Work Bitch” na sylwestrowym koncercie Rockin’ Eve. Choć tekst piosenki brzmiał optymistycznie, lekko chaotyczny występ zapowiadał trudne 12 miesięcy z wyskokami Donalda Trumpa, kryzysem klimatycznym i utratą poczucia bezpieczeństwa.

„Gimme More”, 2007 r.

 

Po nieudanym występie na rozdaniu MTV VMA krytycy wróżyli koniec kariery Britney. Po latach show uchodzi za ikoniczny. Jaka inna gwiazda muzyki pop może dać z siebie 10 proc. na scenie, by w następnym roku odebrać trzy główne nagrody? Warto też zobaczyć próbę do tego występu, podczas której odmawia zdjęcia okularów przeciwsłonecznych i kapelusza z du-żym rondem. Uwaga: ten singiel pochodzi z płyty „Blackout”, która jest jej najlepszym albu-mem w historii.

„Breathe on Me”, 2003 r.

 

Nakręcony jako część jej programu dla telewizji ABC o albumie „In the Zone”, występ jest wyjątkowo kameralny. Britney rozbiera się do wysadzanego klejnotami stanika, wije się na szezlongu wraz ze swoimi tancerkami, a wiatrak rozwiewa jej włosy. Dziewczęce lata „…Baby One More Time” oficjalnie się zakończyły.

„Like a Virgin / Hollywood”, 2003 r.

 

Ten pocałunek widział cały świat. Występując u boku Madonny i Christiny Aguilery, Spears pojawiła się w sukni ślubnej i welonie, aby wykonać „Like a Virgin”. Wokalistki wywołały prawdziwy skandal. Pocałunek nie spodobał się też byłemu Britney, Justinowi Timberlake’owi, którego zazdrosne spojrzenie udało się uchwycić kamerzyście.

„(I Can’t Get No) Satisfaction / Oops!… I Did It Again”, 2000 r.

 

Królowa playbacku wykonała na żywo utwór The Rolling Stones, a następnie zrzuciła z siebie garnitur, aby odsłonić majtki w kolorze cielistym i stanik. Następnie z playbacku zaśpiewała „Oops!… I Did It Again”.

„I’m a Slave 4 U”, 2001 r.

 

Żółty pyton, żywe tygrysy, nagość. Świat nie był gotowy na ten występ. Choreografia była bezbłędna, podobnie jak jej wyrzeźbione ciało. Kostium stanowi dziś inspirację dla fanów Y2K: naklejki na ciało, cekinowe szorty z podartą spódnicą.

Wyróżnienie: „The Way You Make Me Feel”, 2001 r.

 

Spears wykonała utwór z Michaelem Jacksonem. Księżniczka i król popu na jednej scenie – to nie zdarza się często.

Artykuł oryginalnie ukazał się na Vogue.com. 

Christian Allaire
  1. Ludzie
  2. Talenty
  3. Najlepsze występy Britney Spears
Proszę czekać..
Zamknij