Znaleziono 0 artykułów
11.04.2022

Zjawiskowa suknia ślubna Nicoli Peltz od Valentino

11.04.2022
Fot. German Larkin

Nicola Peltz wyszła za mąż za Brooklyna Beckhama w sukni ślubnej Valentino. – To prawdziwa magia haute couture – mówi stylistka aktorki, Leslie Fremar.

W sobotę, 9 kwietnia, Nicola Peltz poślubiła Brooklyna Beckhama w swoim rodzinnym domu w Palm Beach. Na tę okazję panna młoda wybrała suknię Valentino haute couture. Stylistka Peltz, Leslie Fremar (ubiera też Demi Moore, Julianne Moore i Charlize Theron), twierdzi, że to najpiękniejsza suknia ślubna, jaką kiedykolwiek widziała.

– Prawdziwa magia couture – mówi Fremar o sukni ślubnej swojej przyjaciółki. / Fot. German Larkin

Kreacja ślubna Peltz jest efektem trwających rok ustaleń z zespołem dyrektora kreatywnego Valentino, Pierpaolo Piccioliego, dwóch podróży do Rzymu i dwóch przymiarek w Stanach Zjednoczonych (szwaczki udały się nawet do Miami, aby upewnić się, że w wielkim dniu każdy szczegół będzie nieskazitelny). – Prawdziwa magia couture – mówi Fremar. – Prostota tej sukni jest wspaniała – dodaje stylistka. – Zrezygnowaliśmy z haftów. Zamiast tego dodano francuską koronkę na ręcznie robionych rękawiczkach oraz wspaniały tren, który ozdabia suknię jak „dzieło sztuki”. Fremar mówi, że ogólny efekt jest „niewiarygodny”. Peltz nigdy nie czuła się bardziej wyjątkowo.

A coś niebieskiego panny młodej to wiadomość od jej matki, która została wszyta w suknię Valentino. / Fot. German Larkin

Piccioli był pierwszą osobą, do której zwróciła się Peltz. – To był strzał w dziesiątkę – mówi Nicola, która od dawna podziwia pokazy haute couture Pierpaolo i miała na sobie suknię Valentino na gali Met w 2021 roku. – To moja wymarzona szafa – mówi Peltz o atelier marki prowadzonym przez włoskich rzemieślników.

Fryzura i makijaż Nicoli były inspirowane lookiem Claudii Schiffer z lat 90. XX wieku. / Fot. German Larkin

Fryzura i makijaż Nicoli były inspirowane lookiem Claudii Schiffer z lat 90. XX wieku. Decyzję o stylizacji panna młoda podjęła ze swoimi długoletnimi współpracownikami, Kate Lee i Adirem Aberglem, po próbach w mieszkaniu Peltz w Los Angeles, gdzie założyła na głowę koszulkę udającą welon. – Zawsze myślałam, że chcę mieć włosy w połowie upięte, a w połowie rozpuszczone, ale zdecydowaliśmy się w końcu na długą grzywkę i luźne, naturalne włosy – mówi Peltz.

Pan młody w Diorze, a jego żona w Valentino./ Fot. German Larkin

Jedyną niespodzianką było „coś niebieskiego” Nicoli – wiadomość od jej matki, Claudii Heffner Peltz, wszyta w suknię Valentino. W prezencie dla męża Peltz wszyła etykietkę na miarę do jego ślubnego garnituru od Diora. Te słodkie akcenty to dowód prawdziwej miłości.

Ślub wiąże się z wieloma emocjami – mówi Fremar. – Stres, ekscytacja, nerwy... Ale ubrania są perfekcyjne.

Artykuł po raz pierwszy ukazał się na Vogue.co.uk.

Alice Newbold
Proszę czekać..
Zamknij