Znaleziono 0 artykułów
23.02.2024

5 zachwycających kreacji Zendayi, które zapisały się w historii MET Gali

23.02.2024
Fot. Getty Images

Jako pięciokrotna uczestniczka MET Gali Zendaya dobrze wie, jak podejść do interpretacji tematu przewodniego. W tym roku dla gwiazdy stawka jest jednak nieco wyższa, ponieważ została ogłoszona jedną z współprzewodniczących MET Gali 2024. 

W pierwszy poniedziałek maja Zendaya dołączy do pozostałych współgospodarzy: Bada Bunny’ego, Chrisa Hemswortha, Jennifer Lopez i Anny Wintour, aby powitać gości w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Gala będzie okazją do celebrowania sztuki ubioru, a także do zebrania funduszy dla muzealnego Instytutu Kostiumów, który zadebiutuje nową wiosenną wystawą „Sleeping Beauties: Reawakening Fashion”.

Jeśli ktokolwiek jest w stanie sprostać wyzwaniu, jakim jest stworzenie niezapomnianej stylizacji na schodach MET Museum, to jest to z pewnością Zendaya. Odkąd w 2015 r. gwiazda „Euforii” i „Diuny” po raz pierwszy pojawiła się na gali, konsekwentnie serwuje kreacje zapadające w pamięć, zgodne z tematem przewodnim. Przykład? W 2018 r. aktorka przywdziała srebrną zbroję projektu Versace, która stanowiła hołd dla Joanny d’Arc – idealny wybór w kontekście tematu „Heavenly Bodies”, który poruszał temat mody i wiary. 

Zendaya podczas MET Gali tworzy historię

Zendaya doskonale rozgryzła temat także w 2019 r. Na galę pod tytułem „Camp: Notes on Fashion” wybrała zjawiskową suknię Tommy’ego Hilfigera, w której wyglądała jak disnejowski Kopciuszek. Nie odstępował jej wówczas „architekt wizerunku” Law Roach, który podczas tego modowego spektaklu odegrał rolę wróżki chrzestnej – miał przy sobie nawet magiczną różdżkę, pod wpływem której suknia świeciła się jak pod wpływem czarów. Jeśli Zendaya ma zamiar zrobić na czerwonym dywanie jedną rzecz, to będzie to bez wątpienia prawdziwy show.

Stylizacja Zendayi podczas tegorocznej gali 

Kreacja gwiazdy, przewidziana na tegoroczną MET Galę, jest oczywiście wielką tajemnicą. Nikt nie chciałby zresztą zepsuć sobie niespodzianki. Ale biorąc pod uwagę to, że temat przewodni w 2024 r. krąży wokół idei „śpiących piękności”, a Zendaya już raz zaserwowała nam bajkową stylizację retro, dzięki której mogliśmy przenieść się do bajki z dzieciństwa, możemy być pewni, że jej wybór ponownie zapisze się w modowej historii. 

Poniżej przedstawiamy galerię wszystkich stylizacji Zendayi z poprzednich edycji MET Gali.

1/5 Zendaya w kreacji Tommy’ego Hilfigera. Gala MET 2019. Tytuł wystawy: „Camp: Notes on Fashion”

Fot. Getty Images

2/5 Zendaya w kreacji Versace. Gala MET 2018. Tytuł wystawy: „Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination”.

Fot. Getty Images

3/5 Zendaya w kreacji Dolce & Gabbana. Gala MET 2017. Tytuł wystawy: „Rei Kawakubo/Comme des Garcons: Art Of The In-Between”.

Fot. Getty Images

4/5 Zendaya w kreacji Michaela Korsa. Gala MET 2016. Tytuł wystawy: „Manus X Machina: Fashion in an Age of Technology”.

Fot. Getty Images

5/5 Zendaya w kreacji Fausto Puglisiego. Gala MET 2015. Tytuł wystawy: „China: Through the Looking Glass”.

Fot. Getty Images

Artykuł ukazał się oryginalnie na Voue.co.uk.

Christian Allaire
Proszę czekać..
Zamknij