Znaleziono 0 artykułów
20.09.2022

Aplikacja „Dobre Zakupy”: Z myślą o środowisku

20.09.2022
Fot. Materiały prasowe

Aplikacja „Dobre zakupy”, dzieło Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie, prześwietla firmy pod kątem ekologii i odpowiedzialności społecznej – dzięki niej konsumenci mogą szybciej zorientować się, czy marka, która ich interesuje, spełnia zrównoważone standardy. Aplikacja jest bezpłatna i została stworzona przez niezależne ekspertki.

W dobie kryzysu klimatycznego wielkie korporacje i rządy muszą podjąć zdecydowane kroki na rzecz ochrony środowiska, nie oznacza to jednak, że jako poszczególni konsumenci nie mamy wpływu na to, których producentów wspieramy. Wśród milionów firm i miliardów produktów trudno zorientować się, czy dana marka spełnia nasze standardy dotyczące etyki produkcji. Nie pomagają w tym ciągłe próby utajnienia danych czy afery związane z greenwashingiem. Mając nawet najlepsze chęci, łatwo się pogubić. A o tym, że każdy wybór ma znaczenie, wie Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie, która właśnie wystartowała z promocją aplikacji „Dobre zakupy”.

Fot. Materiały prasowe

Aplikacja „Dobre zakupy” powstała, aby pomóc konsumentom i konsumentkom w dokonywaniu bardziej odpowiedzialnych zakupów. Aplikacja prześwietla uwzględnione marki pod względem ekologii i odpowiedzialności społecznej. Jak bardzo marka zasłużyła na miano ekologicznej, obliczane jest poprzez ocenę zastosowanych surowców, technik produkcji, zarządzania środowiskiem, zastosowanego opakowania oraz wielkości śladu węglowego. Odpowiedzialność społeczna także obejmuje kilka obszarów – są to standardy pracy na przestrzeni całego łańcucha dostaw, ekonomia społeczna oraz przejrzystość. (Przejrzystość danych firm odzieżowych ocenia tworzony co roku przez organizację Fashion Revolution ranking Fashion Transparency Index). Za „Dobrymi zakupami” stoją niezależne ekspertki, raporty CSR danych firm, ale także niezwiązane z nimi badania. Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne.

Iga Trydulska
Proszę czekać..
Zamknij