Znaleziono 0 artykułów
24.07.2020

Elisabeth Moss w nowym serialu

24.07.2020
Elisabeth Moss / (Fot. Stephane Cardinale - Corbis/Corbis via Getty Images)

Elisabeth Moss, znana z „Opowieści podręcznej”, zagra w thrillerze platformy Apple. Aktorka wyprodukuje go razem z Leonardo DiCaprio.

Po sukcesie „Opowieści podręcznej” Elisabeth Moss nie zwalnia tempa. Aktorka wystąpi w thrillerze „Shining Girls” na podstawie bestsellerowej książki Lauren Beukes z 2013 roku o tym samym tytule. Serial opowie historię podróżującego w czasie włóczęgi, który w czasach Wielkiego Kryzysu musi zabić tytułowe „shining girls”, by kontynuować przeprawę. Moss wcieli się w reporterkę z Chicago, która przeżyła brutalną napaść. Teraz musi zmierzyć się z nową rzeczywistością, w której misją jest odnalezienie zabójcy.

Kto stoi za serialem?

Showrunnerka Silka Luisa (znana z „Strange Angel”) odpowie za scenariusz i produkcję wykonawczą. Firma odtwórczyni głównej roli, Love & Squalor Pictures wyprodukuje obraz razem z Leonardo DiCaprio i jego Appian Way. Za produkcję odpowiedzą także Lindsey McManus, Jennifer Davisson i Alan Page Arriaga. Platforma Apple TV+ wykupiła prawa do serialu w zeszłym roku. Studio MRC Television zrealizuje obraz. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Kim jest Elisabeth Moss?

Elisabeth Moss zasłynęła z roli June w „Opowieści podręcznej”. Wcieliła się w zniewoloną kobietę, która przeistacza się w rewolucjonistkę. Za udział w ostatnim sezonie serialu została nagrodzona Złotym Globem i dwiema statuetkami Emmy. Wcielała się także w rolę córki prezydenta w „Prezydenckim pokerze”, copywriterki w „Mad Men”, czy policjantki w „Tajemnicach Laketop”. Obecnie pracuje nad filmem „Run Rabbit Run”, którego premiera jest planowana na 2021 rok.

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij