Znaleziono 0 artykułów
25.02.2019

Elton John zaśpiewał na swoim przyjęciu po Oscarach

25.02.2019
Elton John i Taron Egerton (Fot. Rich Fury/Getty AFP/East News)

Legendarny artysta, który co roku organizuje przyjęcie na rzecz swojej fundacji walczącej z AIDS, wykonał utwór „Tiny Dancer” w duecie z Taronem Egertonem. Aktor gra Eltona Johna w filmie biograficznym „Rocketman”, który trafi do kin już w czerwcu. 

„Bohemian Rhapsody”, mimo skandalu z udziałem reżysera Bryana Singera, okazał się sukcesem kasowym. Został też doceniony przez oscarową Akademię. W tym roku czeka nas premiera innego filmu biograficznego o muzycznym gigancie. Dexter Fletcher opowie o drodze do sławy Eltona Johna, jednego z najwybitniejszych artystów w historii, kolorowego ptaka, prawdziwego rewolucjonisty. 

Młodego Brytyjczyka gra Taron Egerton, który w tym roku miał pecha do fatalnego filmu „Robin Hood: Początek”, a wcześniej grał w dwóch częściach „Kingsmanów”. W filmie zobaczymy też Richarda Maddena, owianego sławą po „Bodyguardzie” (w roli pierwszego menedżera artysty), Jamiego Bella (co ciekawe, piosenki do musicalu „Billy Elliott”, który powstał na podstawie filmu z Bellem w tytułowej roli, napisał Elton John) i Bryce Dallas Howard (wystąpi jako matka muzyka).

Elton John i jego młodsze alter ego spotkali się na scenie podczas przyjęcia po Oscarach. Gdy Taron zaczął śpiewać „Tiny Dancer”, Elton siadł do pianina, by mu akompaniować. W końcu zaśpiewali ostatnie frazy w duecie. Trudno powstrzymać łzy wzruszenia...   

Zobacz wspólne wykonanie przeboju „Tiny Dancer”:

Zobacz zwiastun filmu „Rocketman” (polska premiera: 7 czerwca 2019 roku):

 

Anna Konieczyńska
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Elton John zaśpiewał na swoim przyjęciu po Oscarach
Proszę czekać..
Zamknij