Znaleziono 0 artykułów
02.08.2019

Colin Firth i Benedict Cumberbatch w zwiastunie do filmu „1917”

02.08.2019
Colin Firth i Benedict Cumberbatch, (Fot. Getty Images)

Nowy film Sama Mendesa to historia dwóch młodych wojskowych, którzy wyruszają na front Wielkiej Wojny, aby uratować cały batalion żołnierzy.

Reżyser „American Beauty” i „Skyfall” powraca z nowym projektem. Osadzony w realiach końca I wojny światowej film opowiada historię dwóch młodych wojskowych (George MacKay, „Captain Fantastic”, i Dean-Charles Chapman, „Gra o tron”), którzy otrzymują zadanie przedostania się przez front z rozkazem mogącym uratować cały batalion, w tym ich brata, przed zagładą. Od powodzenia misji zależy życie 1600 mężczyzn i chłopców. 

W pełnym akcji zwiastunie widzimy wojenną rzeczywistość w całej jej brutalności i okrucieństwie. Kolejne ujęcia ukazują młodych żołnierzy przedzierających się przez staw pełen ciał, ukrywających się w okopach i uciekających przed bombardowaniem. W filmie zobaczymy Colina Firtha („Jak zostać królem”) w roli wyższego rangą wojskowego zlecającego chłopcom misję, Benedicta Cumberbatcha („Gra tajemnic”) i Marka Stronga („Sherlock Holmes”).

Za kamerą stanie Sam Mendes, który razem z Krysty Wilson-Cairns po raz pierwszy spróbuje swoich sił jako scenarzysta. Film trafi do polskich kin 24 stycznia 2020 roku.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij