Znaleziono 0 artykułów
01.06.2021

Fundacja Równorodność przeciw dyskryminacji osób LGBTQ+ w Polsce

01.06.2021
(Fot. Getty Images)

„Możemy wygrać. Razem”, brzmi hasło przewodnie Fundacji Equaversity/Równorodność, która podejmie walkę z dyskryminacją i wesprze społeczność LGBTQ+ w Polsce. Ambasadorkami zostały, m.in. Olga Tokarczuk, Agnieszka Holland i Anja Rubik.

Trudna sytuacja osób LGBTQ+ w Polsce wymaga podjęcia konkretnych działań. Fundacja Equaversity/Równorodność, której członkami zostały reżyserki filmowe Agnieszka Holland i Kasia Adamik, laureatka literackiej Nagrody Nobla Olga Tokarczuk, modelka i aktywistka Anja Rubik, piosenkarka i kompozytorka Mary Komasa oraz gwiazdor telewizji i kucharz Antoni Porowski, stawi czoła nietolerancji. Ambasadorowie z całego świata pomogą zebrać środki, które w formie grantów przekazane zostaną fundacjom, stowarzyszeniom i inicjatywom, pomagającym osobom LGBTQ+ w Polsce. 

Prawa konstytucyjne, prawa, na których opiera się Powszechna Deklaracja Praw Człowieka ONZ, są łamane każdego dnia. Władze nie ukrywają swojej wrogości wobec społeczności LGBT+ w Polsce. Walka z „ideologią LGBT+” stała się głównym tematem kampanii reelekcyjnej polskiego prezydenta. Jest on zwalczany bezpośrednio przez poszczególnych ministrów rządu Zjednoczonej Prawicy, a także poprzez działania sądów i policji – czytamy na stronie fundacji. – Mamy nadzieję, że będziemy działać jako organizacja parasolowa, wykorzystując naszych rozpoznawalnych ambasadorów i członków zarządu do szerzenia świadomości i zbierania funduszy za granicą (…) Nie mamy więcej czasu. Musimy działać. Ale nie jesteśmy na straconej pozycji. Możemy wygrać. Razem”, czytamy w deklaracji. 

Więcej informacji na temat działań Fundacji Equaversity/Równorodność na stronie www.equaversity.org oraz na profilach organizacji w mediach społecznościowych.

Aleksandra Lewandowska
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Fundacja Równorodność przeciw dyskryminacji osób LGBTQ+ w Polsce
Proszę czekać..
Zamknij