Znaleziono 0 artykułów
06.07.2023

Gabriela Hearst odchodzi ze stanowiska dyrektorki kreatywnej Chloé

06.07.2023
(Fot. Getty Images)

Po miesiącach spekulacji Chloé ujawniło, że Gabriela Hearst odchodzi ze stanowiska dyrektorki kreatywnej marki. Kolekcja na wiosnę-lato 2024 będzie jej ostatnią dla francuskiego domu mody.

Modowych rewolucji ciąg dalszy. W ostatnim czasie zaledwie po jednym sezonie ze stanowiska dyrektora kreatywnego Ann Demeulemeester ustąpił Ludovic de Saint Sernin, Pharrell zadebiutował za sterami męskiej kolekcji Louis Vuitton, a Matthieu Blazy został nowym ulubieńcem branży, zastępując Daniela Lee w domu mody Bottega Veneta. W świetle tych zmian, coraz więcej mówi się o nowym rozdziale w historii mody. Projektanci w domach mody zmieniają się dziś równie szybko, co sezonowe trendy.

Do ich grona dołączyła właśnie Gabriela Hearst. Po miesiącach spekulacji Chloé potwierdziło, że po trzech latach pracy projektantka ustąpi ze stanowiska dyrektorki kreatywnej francuskiego domu mody. W oświadczeniu zapowiedziano również, że jej ostatnią kolekcją będzie ta na sezon wiosna-lato 2024. Zdaniem ekspertów, odejście Hearst może zmienić przyszłość zrównoważonej mody, której projektantka jest pionierką.

Kim jest Gabriela Hearst?

Gabriela Hearst z Maude Apatow, Olivią Wilde i Vanessą Kirby na MET Gali 2023 (Fot. Getty Images)

Gabriela Hearst to pochodząca z Urugwaju projektantka, często wymieniana wśród pionierek mody zrównoważonej, u boku takich ikon, jak Stella McCartney czy Vivienne Westwood. Od 2015 roku Hearst prowadzi autorską markę, specjalizującą się w minimalizmie w duchu dyskretnego luksusu. W 2020 roku projektantka stanęła na czele Chloé w miejsce ustępującej ze stanowiska dyrektorki kreatywnej Natachy Ramsay-Levi. Jak donosi Business of Fashion, Hearst planuje skupić się teraz na dalszym rozwoju własnej marki.

Gwiazdy, które noszą projekty Gabrieli Hearst

Do sławnych fanek projektantki należą księżna Kate, Sarah Jessica Parker, Olivia Wilde, Katie Holmes czy Gigi Hadid.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij