Znaleziono 0 artykułów
01.12.2022

Ludovic de Saint Sernin nowym dyrektorem kreatywnym Ann Demeulemeester

01.12.2022
Fot. Willy Vanderperre

Koniec roku przynosi w świecie mody sporo zmian. Raf Simons ogłosił w listopadzie, że po 27 latach zamyka swoją markę, potem media obiegła wiadomość o odejściu Alessandra Michelego z domu mody Gucci. To jednak nie koniec niespodzianek. 31-letni Ludovic de Saint Sernin właśnie został nowym dyrektorem kreatywnym marki Ann Demeulemeester.

Jeszcze niedawno marka Ann Demeulemeester świętowała 40-lecie istnienia, co uczciła instalacją na włoskich Pitti Uomo, do której projekty wybierała założycielka domu mody. Bo choć sama Anne Demeulemeester w 2013 roku odeszła z założonej przez siebie marki, to wciąż była zaangażowana w jej prowadzenie. (Projektantka przyjaźni się z Claudio Antonilim, przedsiębiorcą, który w 2020 roku kupił dom mody). Za projekty brandu odpowiadał jednak ostatnio team, a nazwisk osób, które do niego należały, nie podano do informacji publicznej. 1 grudnia 2022 roku dyrektorem kreatywnym Ann Demeulemeester ogłoszono Ludovica de Saint Sernina.

Fot. Willy Vanderperre

Ludovic de Saint Sernin, podobnie jak założycielka brandu, Anne Demeulemeester, urodził się w Belgii. Wychowywał się w Paryżu, gdzie ukończył prestiżową szkołę artystyczną l’ESAA Duperré. W 2017 roku założył własną markę. Jego projekty szybko zyskały światowe uznanie dzięki zmysłowemu i napędzanemu indywidualnością podejściu do mody. „Zmysłowość, napięcie, sylwetka, płynność, dzikość i graficzne wyczucie to filary języka, którym Ludovic de Saint Sernin chce mówić o modzie w Ann Demeulemeester, wyznaczając marce nowy kierunek” – napisano w komunikacie marki. Pierwsza kolekcja Ludovica de Saint Sernina dla Anne Demeulemeester ma zostać zaprezentowana w marcu 2023 roku podczas paryskiego tygodnia mody.

Fotograf: Willy Vanderperre
Stylizacja: Olivier Rizzo 

Julia Lubecka
Proszę czekać..
Zamknij