Znaleziono 0 artykułów
08.02.2023

Gillian Anderson jako dziennikarka Emily Maitlis w filmie „Scoop”

08.02.2023
Gillian Anderson (Fot. Getty Images)

Gillian Anderson zagra w kolejnej produkcji o brytyjskiej rodzinie królewskiej. Tym razem gwiazda „The Crown” wcieli się w dziennikarkę Emily Maitlis, której książę Andrzej udzielił słynnego wywiadu o swojej znajomości z Jeffreyem Epsteinem.

Emily Maitlis to brytyjska dziennikarka głównie związana ze stacją BBC. Od 2006 roku sprawowała funkcję głównej prowadzącej programu „Newsnight”, gdzie omawiała najważniejsze bieżące wydarzenia. Cztery lata temu przeprowadziła wywiad z księciem Andrzejem, który opowiedział jej o swojej znajomości z Jeffreyem Epsteinem – multimilionerem skazanym za przestępstwa seksualne na nieletnich.

Rozmowa zgromadziła miliony ludzi przed telewizorami i była szeroko komentowana w mediach. Teraz doczeka się ekranizacji. Produkcją filmu „Scoop” zajmie się Netflix. Fabuła oparta będzie na wspomnieniach producenta programu, Sama McAlistera, który w 2022 roku wydał książkę „Scoops: The BBC's Most Shocking Interviews from Prince Andrew to Steven Seagal”. W rolę dociekliwej Emily Maitlis wcieli się Gillian Anderson, a Rufus Sewell zagra księcia Andrzeja. Na ekranie zobaczymy również Billie’ego Pipera, jako Sama McAlistera, oraz Keeley Hawes w roli prywatnej sekretarki księcia. Za kamerą stanie Philip Martin („The Crown”, „Katarzyna Wielka”).

To nie pierwszy raz, kiedy Gillian Anderson zagra w produkcji o brytyjskiej rodzinie królewskiej. Aktorka wystąpiła już w hicie Netfliksa „The Crown”, gdzie zagrała legendarną premierkę, Margaret Thatcher.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij