Znaleziono 0 artykułów
09.08.2021

Greta Thunberg na okładce pierwszego numeru „Vogue Scandinavia”

09.08.2021
Fot. materiały prasowe

Redakcja „Vogue Scandinavia” chce dbać o planetę i chronić środowisko. Na gwiazdę pierwszej okładki magazynu wybrała Gretę Thunberg. Aktywistka została sfotografowana z koniem islandzkim w otoczeniu lasu. Zdjęcie odzwierciedla więź ludzi z naturą i zwierzętami.

Greta Thunberg rozpoczęła aktywizm w 2018 roku i szybko stała się twarzą globalnego ruchu na rzecz ochrony planety. Inicjatorka Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, lobbowała rządy i wzywała światowych przywódców, aby zajęli się kryzysem klimatycznym. W 2019 roku otrzymała tytuł Człowieka Roku tygodnika „Time”.

„Vogue Scandinavia” propaguje te same wartości, co aktywistka - zrównoważony styl życia i ochrona środowiska. Pierwszy numer magazynu oddaje hołd zachwycającym krajobrazom i naturalnym środowisku pięciu krajów nordyckich.

„Miłość i szacunek do natury oraz dzikiej przyrody to coś, co nas jednoczy” - mówi redaktor naczelna Martina Bonnier.  

„Vogue Scandinavia” nie używa plastiku. Magazyn nawiązał współpracę z helsińską firmą „Stora Enso”, która dostarcza im odnawialnego papieru.

Zdjęcia do okładki wykonali Mattias i Iris Alexandrov Klum. Sfotografowali Gretę w ubraniach, których materiał pochodzi z recyklingu.

„Jeśli spojrzymy na historię, to największy wpływ miały grupy prowadzone przez młodych ludzi. Młodzież ma niesamowitą siłę i to napawa mnie nadzieją. Gdybyśmy nie wierzyli, że jesteśmy w stanie coś zmienić, nie strajkowalibyśmy. Nie poddamy się tak długo, aż nie dokonamy zmian” - powiedziała Greta podczas wywiadu dla „Vogue Scandinavia”.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij