Znaleziono 0 artykułów
08.09.2020

Gucci Garden otwarty dla wszystkich

08.09.2020
Fot. mat. prasowe Gucci

Otwarty w 2018 roku Gucci Garden to połączenie muzeum, butiku i restauracji. Od teraz nie trzeba planować wycieczki do Florencji, by odwiedzić to legendarne miejsce. Marka udostępnia wszystkim chętnym możliwość wirtualnego spaceru.

Bez tłumów i w zaciszu własnego mieszkania, poprzez wirtualne okno, przenosimy się na Piazza della Signoria. Nie ma jednej narzuconej trasy wycieczki. Odwiedzający, według własnych upodobań, sam może wybierać, do jakiego pomieszczenia się udaje i podziwiać zachwycający wystrój wnętrz. Może najpierw zajrzy na parter, aby obejrzeć butik i księgarnię? A może woli wspiąć się na wyższe piętro, by przy akompaniamencie śpiewu ptaków oraz szumu liści, zwiedzić galerię? Umieszczone na całej trasie panele tekstowe umożliwią lepsze zrozumienie historii miejsca i eksponatów.

Dla zainteresowanych pamiątkami, twórcy zorganizowali specjalny butik online. Znajdują się w nim pocztówki i inne produkty Gucci Garden, które podczas wirtualnej wycieczki można zamówić przez e-mail i telefon.

Gucci w 2011 roku otworzyło muzeum we Florencji. Po siedmiu latach, w 2018 roku, powstało Gucci Garden. To interaktywne miejsce jest połączeniem przeszłości z teraźniejszością. Podzielone tematycznie eksponaty, takie jak: ubrania, pamiątki, instalacje i dokumenty, są rozmieszczone na dwóch piętrach. Na parterze znajduje się prowadzona przez szefa Massimo Botturę Gucci Osteria. Oprócz tego na parterze znajduje się butik, gdzie odwiedzający mogą nabyć unikatowe, niedostępne nigdzie indziej, przedmioty.

Link do wirtualnej wycieczki: https://virtualtourguccigarden.gucci.com/#/en/piano-1/piano1-ingresso-1

Jagoda Porębska
Proszę czekać..
Zamknij