Znaleziono 0 artykułów
16.11.2023

Harry Styles zamienił niesforne loki na modnego buzz cuta

16.11.2023
Harry Styles zgolił głowę, zamieniając bujne loki na modnego buzz cuta. Zmiana wizerunku podzieliła fanów. (Fot. Getty Images)

Harry Styles pożegnał się ze swoimi niesfornymi lokami. Ich miejsce zajął zadziorny buzz cut. Wokalista zaprezentował swoją metamorfozę podczas premiery linii perfum jego marki kosmetycznej Pleasing.

Od początku solowej kariery Harry Styles chętnie eksperymentuje z wizerunkiem. – W końcu mogę być sobą – mówił po odejściu z brytyjskiego boys bandu One Direction. Wizerunek chłopaka z plakatu nigdy mu nie odpowiadał. Pierwszym krokiem ku wolności była zmiana dotychczasowej garderoby. Miejsce T-shirtów z nadrukami i spodni we wszystkich odcieniach beżu zajęły połyskujące total looki od Gucci. Jedyną pamiątką po jego czasie w zespole pozostały niesforne loki, choć w znacznie krótszym wydaniu.

(Fot. Getty Images)

Harry Styles ściął włosy i pożegnał swoje słynne loczki

W połowie listopada odbyła się premiera nowej linii perfum Pleasing, inkluzywnej marki kosmetycznej wokalisty. Na wydarzeniu gwiazdor pojawił się w zupełnie nowej fryzurze. Harry Styles ogolił głowę, zamieniając bujne loki na stylowego buzz cuta. Jego casualowy look dopełnił dziergany sweter z kolekcji Pleasing w najmodniejszym odcieniu brązu oraz proste czarne jeansy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Pleasing (@pleasing)

Pierwsze doniesienia o jego nowym looku pojawiły się w sieci tydzień wcześniej. Wokalista wybrał się na koncert U2 w towarzystwie dziewczyny, aktorki Taylor Russell. Podczas premiery perfum Pleasing Fragrance gwiazdor oficjalnie zaprezentował obciętą fryzurę. Nowy wizerunek Harry'ego podzielił fanów. Jedni chwalili jego metamorfozę, inni opłakiwali bujną fryzurę gwiazdora. Nie brakowało też teorii, według których nowy look Stylesa to zapowiedź nowej ery.

Buzz cut to symbol buntu. Jakie znaczenie ma fryzura Harry'ego?

Kiedyś fryzura na zapałkę była postrzegana jako symbol opresji – kojarzono ją z rytuałem goleniem głów więźniów czy prześladowanych kobiet podczas procesów czarownic w Salem. Dziś buzz cut jest czymś więcej niż tylko fryzurą. To symboliczny bunt przeciwko ideałowi piękna, w szczególności kobiecego, którego atrybutem są długie włosy.

W przypadku Stylesa gest ścięcia włosów również ma w sobie coś przewrotnego. Jego fryzura stała się ważną częścią jego wizerunku na przestrzeni ostatniej dekady. Dziś, u progu trzydziestki, gwiazdor żegna się z tą wersją siebie.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij