Znaleziono 0 artykułów
02.11.2022

Powstanie czwarta ekranizacja przygód Bridget Jones?

02.11.2022
Renée Zellweger jako Bridget Jones (Fot. Courtesy Everett Collection / East News)

Helen Fielding, autorka bestsellerowych książek o Bridget Jones zdradziła, że być może powstanie czwarta ekranizacja przygód bohaterki, granej przez Renée Zellweger.

„Dziennik Bridget Jones” Helen Fielding ukazał się w Wielkiej Brytanii w 1996 roku. Powieść szybko stała się bestsellerem, hitem okazała się też pierwsza filmowa ekranizacja z 2001 roku Renée Zellweger w roli głównej.

Fielding nie przestawała pisać. Ukazały się jeszcze trzy książki o przygodach Brytyjki – „W pogoni za rozumem: Dziennik Bridget Jones” (1999), „Bridget Jones. Szalejąc za facetem” (2013), „Dziennik Bridget Jones: Dziecko” (2016). Powstały też dwa kolejne filmy, „Bridget Jones: W pogoni za rozumem” (2004) i „Bridget Jones 3” (2016), których scenariusze pisarka współtworzyła.

Teraz autorka kultowej serii zdradziła, że być może doczekamy się czwartej ekranizacji przygód bohaterki, granej przez Renée Zellweger. Scenariusz miałaby opierać się na książce „Bridget Jones. Szalejąc za facetem”. – Pracuję nad tym i mam nadzieję, że plan zostanie zrealizowany. Każdy film, który powstaje, wydaje mi się cudem. Naprawdę trudno doprowadzić do realizacji produkcji i jeszcze sprawić, żeby była świetna. Ale bardzo chciałabym zobaczyć Jones znowu na ekranie – powiedziała Fielding w rozmowie z dziennikarzem magazynu „Radio Times” Jamesem Hibbisem.

Możemy przypuszczać, że w roli kultowej bohaterki ponownie zobaczylibyśmy Zellweger. W kwietniu 2022 roku, podczas rozmowy w „The Jess Cagle Show” w radiu SiriusXM, aktorka mówiła: – Granie Bridget wprawia mnie w dobry nastrój. Ona codziennie wpada w tarapaty. Po prostu ją kocham. Myślę, że naprawdę rzadko mamy okazję towarzyszyć bohaterom na tak różnych etapach ich życia i prawdopodobnie dlatego Bridget jest ludziom tak bliska; przypomina im ich własne doświadczenia.

Aleksandra Kupras
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Powstanie czwarta ekranizacja przygód Bridget Jones?
Proszę czekać..
Zamknij