Znaleziono 0 artykułów
25.09.2022

Horoskop na wrześniowy nów

25.09.2022
Il. Tomasz Opaliński

Nów w Wadze, pierwszy tej jesieni, pokazuje, że wszystko ma odpowiednią miarę. Dopóki harmonia jest naszym priorytetem, możemy liczyć na przychylność losu.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Złoty środek

Il. Tomasz Opalliński

Karty: Król Monet, Rycerz Mieczy, Król Mieczy

Obecny moment sprzyja zacieśnianiu więzów, jednak ty, osobniku jedyny w swoim rodzaju, zamiast języka miłości wybierz dialekt rozumu. Król Monet świadczy o głębokiej potrzebie stałości, która towarzyszy ci od pewnego czasu. Być może nadeszła chwila, by się z tą niechęcią do zmiany rozprawić? Przed tobą całe miesiące eksperymentów na polu uczuciowym. Paradoksalnie zarówno przyjaźnie, jak i związki, skorzystają na twoim zdystansowanym spojrzeniu. Rycerz Mieczy wspomaga cię w bezkompromisowym wyrażaniu myśli, zaś Król Mieczy obiecuje wsparcie otoczenia. Rozejrzyj się za autorytetem, którego mądre rady rezonują z twoją rzeczywistością. Niech jesień zacznie stanie się dla ciebie okresem pracy nad wolnością.
Zadanie: Wybadaj, kiedy kolektywne dobro staje się dla ciebie ważniejsze, niż eksploracja własnego punktu widzenia. Czy zawsze uległość jest korzystna?

Byk: Kurort codzienny

Il. Tomasz Opalliński

Karty: 2 Mieczy, Sąd Ostateczny, 2 Monet

Kuracje uzdrawiające czas zacząć. Trzeba być zdrowym, trzymać rękę na pulsie, nie przymykać oka na zaniedbania. Sąd Ostateczny nagradza za uważność, kara za bumelanctwo, a przede wszystkim, wyciąga na wierzch wszystko, co zapomniane. 2 Mieczy demaskuje twoją wiarę w skuteczność przeczekania kryzysu. Nie tędy droga. Nów to doskonały moment, by wcielić w życie plan na lepszą przyszłość, a żadna przyszłość nie może być lepsza, jeśli zignorujemy informacje zwrotne wysyłane nam przez teraźniejszość. 2 Monet to równowaga i twarde zobowiązania względem siebie oraz osób w ciebie zaangażowanych. Pamiętaj, należymy w sporej części do naszych bliskich, więc każda nasza decyzja zabarwia również ich biografie. Pamiętaj też, że ziarno zasiane teraz, bogato zaowocuje w nadchodzących miesiącach, warto zatem ruszyć na przegląd zdrowia, na siłownię, na terapię. Niepotrzebne skreślić.
Zadanie: Wyobraź sobie siebie młodszego o połowę. Obiecaj mu, że za x lat będziesz w świetnej formie.

Bliźnięta: Z tarczą lub do tarczy

Il. Tomasz Opalliński

Karty: 9 Buław, Rycerz Buław, 9 Mieczy

Strach przed zgorszeniem ogranicza twoją zdolność zabawy. Może jesień nie kojarzy się z wystrzałowymi przygodami, niemniej jednak spróbuj przestawić swoje myślenie na inny, bardziej krotochwilny, tor. 9 Buław jest karta ciężkich prób, z których dzięki niezłomności charakteru udało się wyjść zwycięską ręką. Codziennie życie potrafi przytłumić wrodzoną radość, nic w tym zdrożnego. Rycerz Buław to dla kontrastu uśpiony w twoim sercu pierwiastek rozrywkowy, którego wybudzenie winieneś postawić sobie za cel. Czasem warto ulec namiętnościom lub chociaż natchnieniu chwili zamiast latami później rozpatrywać alternatywny, hipotetyczny przebieg zdarzeń. W końcu kreatywność prawie zawsze ociera się o destrukcję, czyli transformację, a prawie zawsze korzystanie z życia ma w sobie element kreatywności. 9 Mieczy mówi o rzeczonym zgorszeniu. Masz wybór: chwilowy niesmak otoczenia lub twój niesmak na myśl o zmarnowanych szansach.
Zadanie: Stań twarzą w twarz z przegapionymi okazjami. Przypomnij sobie argumentację, która doprowadziła cię do ucieczki przed przygodą. Na koniec naucz się mantry „w najgorszym przypadku ucierpi moje ego”.

Rak: Ziarnko grochu

Il. Tomasz Opalliński

Karty: As Buław, 9 Mieczy, Rycerz Mieczy

Szykuje się przewrót! Rewolta rozegra się w twoim domu, czas najwyższy na wymianę wszystkiego, co nie działa, nie podoba się, uwiera lub denerwuje. Niech zadrżą ściany! As Buław to uderzenie ognia kreatywności, bezkompromisowa moc transformacji i przynoszące szczęście uleganie żądzom. 9 Mieczy przywołuje wszystkie demony, ale tylko w celu ponaglenia. Nie ma na co czekać. Jeżeli sen z powiek spędza ci kolor ścian, wiesz co robić. Jeśli to dom w sensie metaforycznym jest twoją bolączką, konieczne okaże się wytoczenie dział. Rycerz Mieczy każe mieć na względzie, że ceną za spokój bywa konflikt. Może podział ról w rodzinie uwiera jak kamień w bucie? Ostra wymiana zdań to mała cena za jego usunięcie. Postaw na swoim.
Zadanie: Spróbuj nosić lewy but na prawej stopie, a prawy na lewej. Potem spróbuj spać z nogami na poduszce, a głową pod kołdrą. Da się. Ale czy warto?

Lew: Stanąć po stronie prawdy

Il. Tomasz Opalliński

Karty: Królowa Monet, 3 Mieczy, Gwiazda

Królowa Monet jest postacią łaknącą harmonii, jednak utrzymywanie harmonii za wszelką cenę prowadzi do zgniłego kompromisu, a opieranie swojej rzeczywistości na poczuciu komfortu to budowanie chybotliwej konstrukcji. Czasem trzeba sprawić komuś przykrość, jak podpowiada 3 Mieczy, nawet jeśli sami zostaniemy przy tym zranieni. Jeśli od dłuższego czasu nosisz się z zamiarem wyjawienia niewygodnej prawdy, musisz to zrobić teraz. Wieńcząca rozkład Gwiazda, karta odnowy, niewinności i powrotu do źródeł, zapewnia, że happy end tego ambarasu jest nieunikniony. Warunkiem jest radykalna, choć niepozbawiona wrażliwości, szczerość. Nie trać z oczu całego obrazu sytuacji, nie asekuruj się emocjonalnym chłodem. Prawdziwa siła leży w odwadze do delikatności.
Zadanie: Zanim doprowadzisz do jakiejkolwiek konfrontacji, w dowolnym zaciszu przećwicz ją w formie piosenki. Najlepiej do sentymentalnej melodii.

Panna: Skarby

Il. Tomasz Opalliński

Karty: 5 Pucharów, As Mieczy, 2 Pucharów

Nie jest to czas sprzyjający przywiązaniu do spraw materialnych. Namawiam, byś raczej zmodyfikował swój system wartości. 5 Pucharów jest kartą rozczarowania stratą. Może faktycznie czegoś ci ubyło, zgubiłeś portfel albo przepadł ci ważny projekt. Może to być też rozczarowanie czysto filozoficzne. Nie ma innej drogi powrotu do życia, jak pozbierać, co najważniejsze, a pozostawić za sobą, co niebyłe. As Mieczy to szeroko pojęte nowe, ale też nieodwołalne odcięcie się od tego, co bezpowrotnie przepadło. Daje ci zdolność tworzenia nowych idei, nowych punktów widzenia, daje też rzutki umysł, który ułatwia przechodzenie życiowych zakrętów. 2 Pucharów przypomina, że nie jesteś sam. To otaczający cię ludzie powinni być twoim punktem odniesienia.
Zadanie: Zorganizuj piękny bankiet na cześć twojej grupy wsparcia. Dopracuj każdy szczegół, jakby nie było jutra.

Waga: Ad astra

Il.Tomasz Opalliński

Karty: Królowa Buław, Papież, Królowa Mieczy

Wszystkiego najpiękniejszego! Z okazji nowiu w Wadze możesz życzyć sobie, czego tylko chcesz. To twoje lunarne święto, pamiętaj o tym i dziś, i jutro, i przez najbliższe dwa tygodnie. Bo czemuż by nie? Jak świętować, to na całego. Nów w twoim znaku przynosi ci oddech wolności. Od dziś możesz być, kim chcesz, lub wymyślać siebie na nowo. Wymyślaj mądrze. Nadchodzące pół roku pomoże ci zrealizować projekt, który zainicjujesz teraz. Królowa Buław, zwana celebrytką tarota, to karta mówiąca o twojej charyzmie. Nawet jeśli nie czujesz się dziś w pełni sił, uwierz, że masz świat w garści, pozytywne nastawienie to pierwszy krok do sukcesu. Papież mówi o potrzebie wyższych ideałów, poszukiwania duchowości rezonującej z własną naturą. Szukasz prawdziwej głębi, ale przyziemna popularność to dobry punkt startowy tak ambitnej podróży. Królowa Mieczy przypomina, że warto uczyć się na cudzych błędach. Reprezentuje wszystkich tych, którym porażka otworzyła nowe drogi i poszerzyła horyzonty. Połącz moce ze starszyzną (również ze starszyzną ducha), czerpiąc z mądrości osób, które przecierały dla nas szlaki, okazujemy im szacunek.
Zadanie: Znajdź sobie idola, w myślach prowadź z nim niekończące się dysputy, a w widocznym miejscu w domu powieś plakat z jego podobizną.

Skorpion: Droga Głupca

Il. Tomasz Opalliński

Karty: Król Monet, Głupiec, 6 Mieczy

Godząc się z materializmem, po drodze zagubiłeś ducha przygody. Szczęśliwym trafem nie zginął bezpowrotnie, jedynie zapomniał się gdzieś między pięknymi przedmiotami a spokojem o przyszłość. Króla Monet interesuje tylko to, co dotyczy bytu, choć trzeba mu przyznać, że gotów jest zgłębić najbardziej filozoficzne jego aspekty i odwiedzić najodleglejsze bieguny. Głupiec, wesołek i wieczny nowicjusz, symbolizuje pustkę, niewinność i to, co w filozofii zen nazywa się zerowym umysłem. Trudno pogodzić sprzeczności wynikające z zestawienia tych dwóch kart, radzę więc pójść za głosem braku rozsądku i odświeżyć spojrzenie, biorąc przykład z Głupca. 6 Mieczy podkreśla, jak istotne jest zerwanie z myślowymi schematami i odejście od wyobrażeń na temat tego, co, jak i kiedy jest i być powinno. Uznaj na początek, że nic nie masz i nic nie wiesz i zobacz, dokąd cię to zaprowadzi i w jakim wylądujesz towarzystwie.
Zadanie: Największy luksus jest za darmo. Co zrobisz, żeby po niego sięgnąć?

Strzelec: Wszystko przed tobą

Il. Tomasz Opalliński

Karty: 9 Pucharów, 2 Buław, As Monet

Osiągasz właśnie szczytowy punkt swoich tegorocznych możliwości. Jest dobrze, uwierz mi, zaszła w tobie przemiana, którą otoczenie już wychwyciło, choć ty może potrzebujesz jeszcze czasu. Jeśli czujesz falę głębokiego zadowolenia, ba, nawet szczęścia, czy dumy, pozwól sobie, masz ku temu powody. 9 Pucharów jest kartą spełnionych życzeń, sytości i satysfakcji. Wykorzystaj ten moment, by wzmocnić swoją popularność, a tę znów, by szukać wsparcia w swoich inicjatywach, im bliższych sercu, tym lepiej. 2 Buław zapewni ci pomoc i zabezpieczy przed megalomanią. As Monet zapowiada sukces przedsięwzięć dalekosiężnych i ambitnych planów, a w dalszej perspektywie daje szansę na sukces finansowy. Pamiętaj jedynie, by nie podpisywać umów, zanim Merkury nie wyjdzie z fazy cienia retrogradacji, czyli do połowy października. Tymczasem skup się na pracy koncepcyjnej i rozkoszach bycia docenianym.
Zadanie: Poświęć więcej czasu na przechwałki i mrzonki. Rzucaj się z motyką na słońce. Kto wie, co z tego wyniknie.

Koziorożec: Wyspa skarbów

Il. Tomasz Opalliński

Karty: Król Monet, 2 Monet, As Pucharów

Jeśli planujesz być sławny i bogaty, mam dla ciebie dobre wieści. W najbliższym czasie możesz osiągnąć wiele, jeżeli tylko zdecydujesz się teraz, jak najszybciej, odważyć na pierwszy krok. Król Monet ukazuje cię w naprawdę korzystnym świetle, przy czym zamyka cię w utartej formule. 2 Monet to potrzeba deklaracji, ale też poszukiwanie równowagi między powagą a zabawą, pracą a eksperymentem. W jaki sposób chcesz postrzegać swoją karierę za pół roku? Na co chcesz się odważyć, co wydaje się szalone, a co jest nienaruszalne? Dzierżąc berło Króla Monet, możesz być pewien swojej pozycji. Zatem jedyne, czego ci trzeba, to fantazja. As Pucharów wskazuje na pomoc z zewnątrz: może to być inspirująca osoba, nowa miłość krusząca przy okazji mury życiowych schematów lub najzwyklejsza eksplozja inspiracji z kosmosu. Daj muzie, idei albo miłości szeptać sobie na ucho niestworzone wspaniałości.
Zadanie: Wyślij swoje CV do wymarzonego w najśmielszych snach miejsca zatrudnienia. Nawet jeśli to Pałac Buckingham lub kolonia karna na Pacyfiku.

Wodnik: Samotność długodystansowca

Il. Tomasz Opalliński

Karty: Królowa Mieczy, 10 Buław, 3 Buław

Potrzebujesz nowego spojrzenia na rzeczywistość. Jesteś w sytuacji studenta rozpoczynającego ostatni rok studiów. Kończy się pewna epoka, jakiś zakres informacji nie jest już dla ciebie istotny, jakaś metoda komunikacji wiedzy straciła na ważności. Może cię dopaść chęć skasowania swoich mediów społecznościowych, zamknięcia podcastu, zakończenia działalności publicystycznej lub głęboka nuda na myśl o dotychczasowym światopoglądzie. Królowa Mieczy godzi się na przemijanie, rozprawia z sentymentami przeszłości i otwiera na niewiadomą, która dopiero świta na horyzoncie. 10 Buław i 3 Buław to tandem odpowiedzialności za siebie, swoją wiarę (lub jej brak), wizję świata i system wartości. 10 Buław mówi o pokornym dźwiganiu swojego krzyża, 3 Buław o odwadze kroczenia własną ścieżką. Odcinasz duchową i intelektualną pępowinę. To dobry znak, choć pierwszych kilka długości będziesz musiał pokonać w samotności.
Zadanie: Przebywaj dużo we własnym towarzystwie. Naucz się nie odczuwać zasysającej nudy, lęku ani irytacji.

Ryby: Małe, radosne kroczki

Il. Tomasz Opalliński

Karty: Papież, 5 Buław, Rycerz Buław

Buławy symbolizują w tarocie wigor i głód życia, szeroko rozumiane libido, czyli potrzebę przekształcania rzeczywistości, wchodzenia z nią w interakcję. Przypominają, że w życiu liczy się coś więcej, niż tylko wyższe ideały. Na przykład frajda, przygody i seks. Papież znowuż zarysowuje obraz bezwzględnego przywiązania do tradycji, zasad, wyobrażeń o tym, co uniwersalnie słuszne: instytucji, zobowiązań, zorganizowanej wiary. Choć 5 Buław zgrywa się numerologicznie z Papieżem noszącym również numer 5, ukazuje jego rewers. Chwilowy kreatywny bałagan i rozkoszną błahość codzienności. Nie istnieje oświecenie oderwane od ciała, a podszewką każdej wielkiej filozofii jest indywidualna pasja. Zamiast więc celować w sprawy zwane wyższymi, poddaj się fali drobnostek, które mogą zaprowadzić cię do monumentalnego portu. Rycerz Buław to twój patron na drogę. Awanturnik, kochanek, szaleniec.
Zadanie: Porzuć myśl o czymkolwiek uniwersalnym. Tymczasowo zanurz się w sprawach ulotnych i relatywnych.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij