Znaleziono 0 artykułów
30.09.2021

„Issue 03”: Nowy numer wirtualnego kwartalnika Bottegi Venety

30.09.2021
Animacja Okuyamy Taiki (Fot. materiały prasowe)

Portrety Prince’a, Grace Jones i fotografie Nan Goldin – w przerwie od emocjonującego tygodnia mody w Paryżu, zaglądamy do trzeciej odsłony cyfrowego magazynu Bottegi Venety pod artystycznym kierownictwem dyrektora kreatywnego marki Daniela Lee.

Dualistyczna prezentacja kolekcji Prady, niespodziewana współpraca Versace i Fendi, kunszt Jil Sander oraz kosmiczne akcenty u Cheta Lo – ci, którzy tęsknili za pokazami na żywo, nie mogli sobie wymarzyć lepszego miesiąca mody. I kiedy wszyscy odkładają telefony komórkowe, by cieszyć się wieńczącym sezon tygodniem w Paryżu, Daniel Lee przedstawia najnowszy numer cyfrowego kwartalnika „Issue 03” Bottegi Venety.

Rzeźby Eriki Vogt (Fot. materiały prasowe)
Ilustracja Thierry Perez

Pomysł na stworzenie digitalowego magazynu narodził się po styczniowej dezaktywacji kont marki w mediach społecznościowych. – Jako twórca uważam je za bardzo ograniczające. Stawiam na promowanie indywidualności, dlatego rozpoczynam nowy rozdział, po swojemu – mówił Lee na początku 2021 roku. Od tego czasu ukazały się dwa wydania. W pierwszym artyści i artystki z Barbarą Hulanicki i Missy Elliot na czele reinterpretowali ideę marki. Nad drugim pracowali m.in. David LaChapelle, Naomi Campbell oraz Travis Scott. A co znajdziemy w najnowszym wydaniu?

Honey Dijon (Fot. materiały prasowe)

Okładkę magazynu i animacje otwierające kolejne rozdziały wirtualnego czasopisma zdobią prace Okuyamy Taki, w których artysta dekonstruuje flagowe projekty domu mody (w tym gumowe mule na platformie i kolczyki Coiled Hoop) malując je na wzór neonowych reklam świetlnych. Erika Vogt rekonstruuje trójkątne logo marki, formę kaloszy Puddle i sztybletów Tire Leather przekładając je na język rzeźby. W „Issue 03” wyróżniono również portrety legendarnej Nan Goldin, która dokumentowała kulturę klubową w latach 80. Znajdziemy tam też szkice Thierry’ego Perera przedstawiające Madonnę, Cher, Prince’a czy Grace Jones, undergroundowe fotografie Joshuy Gordona oraz zdjęcia z wizerunkami kompozytorki Midori Takady i DJ-ki Honey Dijon. W kwartalniku można też zobaczyć lookbook kolekcji „Salon 02” oraz fotografie linii odzieży i dodatków sfotografowane przez Tyrone’a Lebona.

(Fot. Tyrone Lebon)

Wirtualny magazyn „Issue 03” dostępny jest pod linkiem.

Pola Dąbrowska
  1. Moda
  2. Premiery
  3. „Issue 03”: Nowy numer wirtualnego kwartalnika Bottegi Venety
Proszę czekać..
Zamknij