Znaleziono 0 artykułów
14.08.2019

Jan Komasa na prestiżowym festiwalu w Toronto

14.08.2019
Kadr z filmu "Boże Ciało", reż. Jan Komasa

Nowy film Jana Komasy „Boże Ciało” zostanie zaprezentowany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto w sekcji Contemporary World Cinema.

Prosto z Wenecji, gdzie „Boże Ciało” będzie mieć światową premierę, nowy film Jana Komasy pojedzie do Toronto. Na tamtejszym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym zostanie pokazany w sekcji Contemporary World Cinema. TIFF to ważne wydarzenie w świecie kina, prezentowane są tutaj najciekawsze produkcje roku. Jest to również jeden z największych marketów filmowych na świecie. W kategorii Contemporary World Cinema pokazywane są najlepsze nieanglojęzyczne produkcje. Tegoroczna edycja rozpocznie się 5 września i potrwa 10 dni. 

„Boże Ciało” to oparta na faktach historia Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przeszedł duchową przemianę i zapragnął zostać księdzem. Okazja, by przywdziać sutannę, nadarza się, gdy wyjeżdża proboszcz z lokalnej parafii. Choć metody ewangelizacji budzą kontrowersje, to charyzma fałszywego księdza zaczyna poruszać mieszkańców, wstrząśniętych tragedią sprzed kilku miesięcy. Niedługo potem w mieście pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, a Marta, córka kościelnej, zaczyna podważać duchowość chłopaka. Sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli. 

 

W roli Daniela zobaczymy znanego z serialu „1983” Bartosza Bielenię. Ponadto pojawią się m.in. Tomasz Ziętek („Cicha noc”), Eliza Rycembel („Obietnica”), nagrodzeni na festiwalu w Gdyni Aleksandra Konieczna („Ostatnia rodzina”) i Łukasz Simlat („Amok”) oraz Leszek Lichota (Wiktor Rebrow z „Watahy”). Scenariusz napisał Mateusz Pacewicz. Za zdjęcia odpowiada Piotr Sobociński jr. Muzykę skomponowali Evgueni i Sacha Galperine, którzy są autorami ścieżek dźwiękowych w takich filmach jak „Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa i „Dzięki Bogu” François Ozona.

„Boże ciało” trafi do polskich kin 11 października. 

Julia Właszczuk
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Jan Komasa na prestiżowym festiwalu w Toronto
Proszę czekać..
Zamknij