Znaleziono 0 artykułów
18.08.2018

Jedwabny sekret Darii Day

18.08.2018
(Fot. Materiały prasowe)

Przy okazji premiery luksusowego zestawu podróżnego poznajemy historię nowej marki, za którą stoi znana polska makijażystka Dariia Day.

Zawsze miałam bardzo wrażliwą cerę - z podrażnieniami i trądzikiem różowatym. Śpię na boku, więc często budziłam się z odparzeniami od zwykłej poduszki... Dopóki nie odkryłam jedwabiu - mówi Dariia Day, znana polska makijażystka, której prace można podziwiać zarówno w polskim, jak i francuskim „Vogue’u”. Na co dzień pracuje z takimi gwiazdami jak Anja Rubik, Nicolas Ghesquiere czy Jane Birkin, a po godzinach rozwija swój nowy i bardzo osobisty projekt. Założyła markę jedwabnych produktów, których działanie okazało się zbawienne dla jej skóry.

(Fot. Materiały prasowe)

Wszystko zaczęło się podczas podróży do Azji, gdzie problem mojej cery się nasilił. Poznałam Wietnamkę, która zabrała mnie do muzeum jedwabiu i opowiadała o zaletach tego materiału. Rozmawiałyśmy bardzo długo, bo miała niesamowitą wiedzę na temat rytuałów pielęgnacyjnych. Wtedy za jej namową kupiłam swój pierwszy metr i u lokalnego krawca uszyłam jedwabną poszewkę - mówi Day. Szybko okazało się, że delikatna tkanina jest nie tylko przyjemnie chłodna w dotyku, ale łagodzi łagodzi podrażnienia Darii, bo nie odciska się na twarzy.


Mój chłopak, który jest stylistą fryzur, zaczął podkradać mi poduszkę, bo zauważył, że po nocy na jedwabiu włosy nie elektryzują się i nie wypadają jak na tradycyjnej bawełnie. To był nasz beauty secret - dodaje. Poduszka szybko doczekała się specjalnej torby i towarzyszyła Darii we wszystkich wyjazdach. - W pewnym momencie zapomniałam jej z hotelu. Już na miejscu w Paryżu próbowałam znaleźć coś podobnego, ale to było trudne. Są oczywiście sklepy z luksusową pościelą, ale tam trzeba było kupić cały zestaw z kołdrą, a nie na tym mi zależało - opowiada Dariia. Tak pojawił się pomysł, żeby jeszcze raz wyprodukować poszewki. Spróbować to zrobić w Europie i tym razem nie tylko dla siebie.

Zaczęłam rozmawiać o tym pomyśle z redaktorkami beauty w Paryżu. Były zachwycone! Przecież sen na jedwabiu to zapomniana tajemnica gwiazd dawnego Hollywood - mówi makijażystka.
Praca nad stworzeniem produktu idealnego zajęła dwa lata. Od znalezienia odpowiedniego materiału o gramaturze, która pozwala na pranie go w pralce, przez testy dermatologiczne, certyfikaty potwierdzających czystość produktu estetykę i dizajn, aż po organizację produkcji.

Pewnego wieczoru zadzwoniłam do mamy, mówiąc, że musimy założyć w Polsce firmę produkującą jedwabne poszewki. Moi rodzice przez 25 lat prowadzili markę odzieżową dla dzieci. Zamknęli ją w roku, gdy wyjechałam z Polski - mówi założycielka marki. Teraz razem z Dariią wrócili do branży w rodzinnym Bolesławcu.

(Fot. Materiały prasowe)

Bardzo zależało mi najwyższej jakości, precyzyjnym wykonaniu. Zawsze marzyłam, żeby wspierać Polski rynek i moje okolice. Tak, by za granicą produkty z Polski kojarzyły się z wysoką jakością, estetyką i luksusem - zaznacza Dariia.

Dziś obok szerokiego wyboru poszewek w różnych rozmiarach i odcieniach stonowanej gamy kolorystycznej marka proponuje też jedwabne maski do snu i stale wprowadza nowe produkty. Ostatnia premiera to zestaw podróżny.

(Fot. Materiały prasowe)

Bardzo dużo podróżuję, podobnie jak moi przyjaciele z branży. Od zawsze szukam sposobu, żeby zrelaksować się podczas drugiego lotu. Nie znalazłam naprawdę wygodnego kompletu, więc postanowiłam taki stworzyć - mówi makijażystka. Komplet obejmuje poduszkę w stu procentach wykonaną z jedwabiu, jedwabną poszewkę, jedwabną maskę, etui i mekką welurową torbę.

Premierze towarzyszy kampania, do której zdjęcia w paryskim apartamencie zrobiła Sonia Szóstak.
Wiele dla mnie znaczy, że właśnie Alicja Tubilewicz jest twarzą naszej kampanii. Jest wyjątkową, inspirującą kobietą i dobrze zna nasze produkty, bo była jedną z pierwszych osób, która kupiła naszą poszewkę i wszędzie z nią podróżuje — mówi Dariia, po czym dodaje, że paryski styl kampanii był dla jej bardzo naturalny, mieszka tam od dziewięciu lat. - Inspirują mnie francuskie kobiety, ich styl i pewność siebie, podkreśla.

byDariiaDay

Basia Czyżewska
Sortuj wg. Najnowsze
Komentarze (2)

Did Polska Odzież Dziecięca
Did Polska Odzież Dziecięca19.08.2018, 10:52
Piękna kolekcja!

Wczytaj więcej
  1. Moda
  2. Jedwabny sekret Darii Day
Proszę czekać..
Zamknij